Török Gábor: mik az érvek Schmitt jelölése ellen?
Schmitt Pál jelölésével szemben alapvetően két érvet szokás felhozni: pártpolitikus előéletét és megkérdőjelezhető alkalmasságát - írja Török Gábor politológus.
Schmitt Pál jelölésével szemben alapvetően két érvet szokás felhozni: pártpolitikus előéletét és megkérdőjelezhető alkalmasságát - írja Török Gábor politológus.
A médiacsomag jövő hétre parlamenti szavazásra kitűzött részének leállítására hívta fel a magyar kormányt csütörtökön az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) sajtószabadság-képviselője - közölte a tisztségviselő irodája egy közleményben.
Eldőlt a kérdés: Orbán Viktor bulgáriai nyaralásából küldött levelében Schmitt Pált javasolta a Fidesz és a KDNP államfő-jelöltjének. Az elnök megválasztása során mire lesz érdemes figyelnünk? - teszi fel a kérdést a politológus.
Csütörtök délután hallgatja meg a Fidesz-KDNP-frakciószövetség Schmitt Pál házelnököt, akit Orbán Viktor kormányfő javasolt államfőjelöltnek a kormánypárti képviselőcsoportok számára. A hivatalos jelölés határideje péntek dél, a választás jövő kedden lesz az Országgyűlésben. A képviselők minden valószínűség szerint két jelölt közül választhatnak majd, ők Schmitt Pál és Balogh András. Az új államfő augusztus 5-én lép hivatalba.
Szijjártó Péter szerint az emberek egyértelmű döntése ellenére a Gyurcsány-korszak folyamatosan tolakszik vissza, ezért továbbra is harcolni kell ellene.
Lázár János szerint az MSZP alkalmas jelöltet állított a köztársaságielnök-jelölés "versenyében". A Fidesz frakcióvezetője a kormánypárti frakciószövetség ülése után kedden a Parlamentben közösen tartott sajtótájékoztatót Balogh Andrással, az MSZP államfőjelöltjével és Lendvai Ildikóval, a szocialisták távozó pártelnökével. Várhatóan az MSZP is meghívja a frakcióülésére a Fidesz államfőjelöltjét..
A mandátumának lejárta előtt álló köztársasági elnök öngyilkos politikát folytat a vétókkal, ugyanis utolsó (amúgy csekélynek látszó) esélyét is eljátssza ezekkel a lépésekkel - írja Török Gábor politológus.
A Fidesz-frakció csütörtök délután rendkívüli frakcióülés keretében "fontolja meg" Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök javaslatát az államfőjelölt személyéről - közölte Lázár János.
A Fidesz segítségét igényli a Magyar Koalíció Pártja (MKP), amely a szlovákiai választásokon megbukott, és nem került be az új parlamentbe.
Ha a jelenlegi felállásában az országgyűlés megszavazza a Rogán–Cser-Palkovics páros médiacsomagját, de facto bekövetkezik a 89-es jogállami forradalomnak mint a Magyar Köztársaság államalkotó eszméjének felszámolása - állítja a Neszórakozzviktor blog szerzője.
Közéleti szereplők tiltakozó nyilatkozatot adtak ki a Fidesz elszámoltatási kampánya ellen, amely szerintük valójában a másfajta politika egzisztenciális szankcionálása.
Ha az LMP önállóan indít főpolgármester-jelöltet Budapesten, a fideszes Tarlós István esélye a városvezetői posztra igencsak megnő. Ha azonban az LMP hajlandó belemenni egy széles baloldali egységfrontba, könnyen lehet, hogy a Fidesz továbbra sem tudja bevenni a fővárost - írja Török Gábor politológus. Utóbbi esetben viszont véget érhet az LMP sem-sem típusú, középen állós korszaka: a döntéssel a párt egyértelművé tenné, hogy hol keresi a helyét és ebből adódóan politikai ellenfelét a magyar politikában.
Szimbolikus, irracionális nacionalizmus, (néhány szépséghibával) pragmatikus konzervatív-liberális gazdasági fordulat. Ez a kettősség jellemzi a Fidesz politikáját a kormányalakítás, illetve a hiánycél-emelésnek kijózanítóan gátat szabó forintsokk óta. Az előbbi afféle zárt, pártos „törzsi mitológia”, az utóbbi haszonelvű, nyitott a gazdasági realitásokra. Melyik lesz erősebb? Nem tudni. De ha egyik sem kerekedik a másik fölé, egyensúlyt találni akkor is kell köztük. Mint azt tengerentúli párhuzam is bizonyítja.
Működőképes és olcsóbb közmédiumokat szeretne a Fidesz, ezért azokat a változásokat, amelyek a média működését kiegyensúlyozottabbá és olcsóbbá teszik, még a nyári ülésszak alatt végigviszik a parlamenten - mondta Rogán Antal, a Fidesz országgyűlési képviselője, az Országgyűlés kulturális és sajtóbizottságának csütörtöki ülése közben tartott sajtótájékoztatóján.
A kétharmados többséggel rendelkező kormányoldalnak a lépései azért is annyira látványosak, mert az ellenzék gyenge és megosztott. Vajon mit tenne egy hasonló helyzetben az ellenzéki Fidesz? - tette fel a kérdést Török Gábor politológus.
A Nyilvánosság Klub szerint a Fidesz képviselői által az Országgyűlés elé terjesztett médiacsomag az egypárti kézi vezérlés "immár alkotmányba foglalt" visszatértével fenyeget.
Három parlamenti ciklus alatt összesen 15 millió forintot vett fel adómentesen lakhatása támogatására Domokos László fideszes képviselő, akit a kormány az Állami Számvevőszék elnökének jelölt. A pénzt nem bérlésre költötte.
Mesterházy Attila, az MSZP frakcióvezetője szerint az Állami Számvevőszék (ÁSZ) alelnökének jelölt Warvasovszky Tihamér ma már a Fideszhez köthető, Székesfehérváron polgármesterként a fideszes többséggel működött együtt és számtalan alkalommal szembe szavazott a saját frakciójával.
Domokos László számvevőszék élére történő jelölése rossz hír. Rossz hír a pártatlan közszolgálat híveinek, valamint azoknak, akik az előző kormányok bűneit, etikai határsértéseit nem zsigerien pártos elfogultságból, hanem őszinte elvi alapon ítélték el. Mint ahogy azoknak is, akik reménykedtek: az új kabinet e téren is jobb lesz, a politikai hűséggel szemben a szakmai rátermettségnek enged teret
Illetékmentesen vásárolhatnak sportlétesítményt a befektetők, ha legalább 15 évre vállalják az eredeti funkció alapján történő működtetést - írta a Napi Gazdaság keddi számában, egy hétfőn benyújtott képviselői javaslatot ismertetve.