993 éve nem volt olyan közel az újhold a Földhöz, mint szombaton lesz
Utoljára 1030. december 3-án volt olyan közel az újhold a Földhöz, mint amilyen közel január 21-én lesz. A következő ilyen eseményre 345 évet kell majd várni.
Utoljára 1030. december 3-án volt olyan közel az újhold a Földhöz, mint amilyen közel január 21-én lesz. A következő ilyen eseményre 345 évet kell majd várni.
A légkörkutatók szerint a légkörben lévő por akár 8 százalékkal is visszafoghatja a globális felmelegedést. Probléma viszont, hogy 1980 óta folyamatosan kevesebb van belőle.
A NASA szerint (magyar idő szerint) legkésőbb január 9-én 17 óra 40 percig be fog lépni a Föld légkörébe az a műhold, amit 1984-ben állítottak pályára, és amiről úgy tervezték, legfeljebb 1986-ig fog működni.
A C/2022 E3 (ZTF) kódjelű üstökös 50 ezer évente kerüli meg a Napot. A számítások szerint február 1-jén lesz a legközelebb a Földhöz.
Az Apollo-17 küldetés során használt harmadik holdjáró leghosszabb útja mintegy 20 kilométeres volt.
Az Astreoid Launcher weboldalon elindíthat egy szimulációt, ami megmutatja, milyen hatása lenne egy aszteroida becsapódásának azon a környéken, ahol ön lakik.
A tudósok mérése szerint december 19-én hajnalban egy kisebb lyuk keletkezett a Földet védő magnetoszférán.
A Naprendszerben végbemenő folyamatoknak köszönhetően egy négy fázisból álló folyamaton keresztül jött létre az az anyag, amit ma vízként ismerünk.
Nagyjából 6 millió tó vízszintjét figyeli majd 10–11 naponta a NASA új műholdja, a SWOT, de a folyókra és az óceáni áramlatok változására is rálát.
A kutatók a Ryugu aszteroida kémiai elemzését elvégezve arra jutottak, hogy a Föld tömegének jelentős részét olyan objektumok alkothatják, mint amilyen a Ryugu is.
A NASA még 2019-ben állította pályára az ICON nevű műholdját, ami a földi és az űridőjárást is figyelte. Nemrég megszakadt vele a rádiókapcsolat.
Az elkövetkezendő tíz év legfényesebb és legnagyobb Marsa lesz látható egész decemberben az égbolton. A vörös bolygó december 1-jén ér földközelbe, majd december 8-án kerül szembenállásba a Nappal az égbolton. Szabad szemmel nézve csak a Jupiter látszik majd nála fényesebbnek.
A kutatók jelentős mennyiségű vizet találtak azon a meteoriton, ami 2021 elején ért földet Angliában.
A kutatók 50 éve alkalmazzák a szökőmásodperceket, 2035-től azonban nem lesz rá szükség.
Egy új tanulmány alapján úgy tűnik, az élet kialakulásának feltételei egy időben ideálisabbak voltak a Marson, mint a Földön.
Különféle demográfiai modellek léteznek, de egyben megegyeznek: azt állítják, hogy még a napjainkban megszülető gyermekek életében stagnálni fog, majd csökkenésnek indul a Föld lakosságszáma.
Kína ismét egy irányítatlan becsapódással semmisíti meg a Hosszú Menetelés 5B rakétájának egy darabját, de ebből már máskor is volt probléma.
A kutatók nemrég találták meg a 2022 AP7 nevű aszteroidát, ami méretét tekintve alkalmas lenne arra, hogy tömeges kihalást és a Föld jelentős lehűlését okozza.
A Starship, vagyis Csillaghajó néven ismert űrhajó lassan az összes engedélyt megkapja az amerikai légügyi hatóságtól ahhoz, hogy felszállhasson.
Az Európai Űrügynökség (ESA) tudósai három műhold által gyűjtött adatokat alakítottak át, hogy hallható legyen a Föld mágneses tere.