A hétvégén a G20-pénzügyminiszterek válságévzárót tartanak Skóciában
Válságévzáróra gyűlnek össze ezen a hétvégén Skóciában a 19 legnagyobb fejlett és feltörekvő gazdaság, valamint az EU alkotta G20-csoport pénzügyminiszterei és jegybankárai.
Válságévzáróra gyűlnek össze ezen a hétvégén Skóciában a 19 legnagyobb fejlett és feltörekvő gazdaság, valamint az EU alkotta G20-csoport pénzügyminiszterei és jegybankárai.
Nyugalmat és bizalmat igyekezett oltani a befektetőkbe vasárnap az EU pénzügyi biztosa, utalva arra is, hogy szerinte még sokáig nem várható kamatemelés az Európai Központi Banktól (EKB).
A G20 csoport visszarántotta a világgazdaságot a szakadék széléről, és lerakta egy új, biztonságosabb fejlődés alapjait – értékelte a válság eddigi alakulását és a G20 értekezlet után a házigazda Barack Obama. Az urániumdúsítási programját fejlesztő Iránnak azonban fájdalmas szankciókat és katonai beavatkozást ígért, ha a diplomáciai lépések nem lesznek eredményesek.
Nagyobb befolyáshoz jutnak a legnagyobb fejlődő országok a Nemzetközi Valutaalapban (IMF) és megszigorítják a pénzügyi szektor szabályozását – állapodtak meg a legfejlettebb és legnagyobb fejlődő országokat, valamint az Európai Uniót tömörítő G20 csoport vezetői az amerikai Pittsburgh-ben, helyi idő szerint pénteken véget ért találkozójukon, amelyen nem sikerült áttörést elérni az éghajlatváltozás elleni küzdelemben.
A világ legnagyobb fejlett, illetve fejlődő gazdaságait tömörítő G20-csoport látja majd el a globális gazdasági együttműködés folyamatos koordinálásának feladatát – közölte egy név nélkül nyilatkozó amerikai illetékes Pittsburgh-ben, ahol csütörtök este óta tart a G20 csúcsértekezlete.
Megkezdődött csütörtökön a világ legnagyobb fejlett, illetve fejlődő gazdaságait, valamint az Európai Uniót tömörítő G20-as csoport vezetőinek csúcsértekezlete Pittsburghben. A kétnapos tanácskozást a pénzügyi válság következményeinek szentelik, illetve keresik a módot, hogy miként lehetne megakadályozni az ilyen krízisek újbóli kirobbanását.
Új szerepben mutatkozik be Michelle Obama: az amerikai first lady első ízben látja el egy nemzetközi találkozó háziasszonyának szerepét, amikor fogadja a G-20 tanácskozásra Pittsburgh-be érkező társait.
Csütörtökön kezdődik a 19 legnagyobb fejlett és fejlődő gazdaság, valamint az Európai Unió mint intézmény alkotta, a világgazdasági összkibocsátás 85 százalékát adó G20-csoport vezetőinek kétnapos értekezlete az Egyesült Államok északkeleti részén fekvő Pittsburgh városban.
A világgazdaságot kormányzó testületként képzeli el a G20 csoport jövőjét a brit miniszterelnök.
A G20-ak mintegy 11 millió munkahelyet hoztak létre, illetve mentettek meg szociális védelmi, illetve foglalkoztatási intézkedéseikkel a gazdasági válság kezdete óta - jelentette ki pénteken a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) vezetője.
Lépéseket ígér a bankok szigorúbb felügyelete érdekében és a nemzetközi egyeztetés szükségességét hangsúlyozza majd e téren Barack Obama amerikai elnök a Húszak vezetőinek közelgő pittsburghi találkozóján – közölte a Fehér Ház.
A Scotland Yard rendfenntartói gyakorlatának felülvizsgálatát kezdeményezte szerdán a londoni rendőrség főparancsnoka az elmúlt napok nagy vihart kavaró incidensei nyomán.
Rendőri támadás érte azt a férfit, aki életét vesztette a múlt heti londoni G20-csúcstalálkozót kísérő tüntetések idején - ez derül ki az egyik brit napilap által szerdán nyilvánosságra hozott videofelvételből.
A Húszak (G20) londoni csúcstalálkozója a globális gazdasági válság leküzdését célzó több eredmény mellett elszalasztott egy lehetőséget: a válságmenedzselés amerikai útja, vagyis a további pénzügyi ösztönzés melletti elköteleződést - írta a pénteki The Washington Post.
Látványosan leteremtette a brit uralkodó Silvio Berlusconi olasz kormányfőt, aki a G20-csúcs alkalmával adott palotabeli fogadáson ordítozva üdvözölte Barack Obama amerikai elnököt.
Oroszország nem járul hozzá ahhoz a válságellenes összeghez, amelyet a csütörtöki G20-as csúcsértekezleten határoztak el.
A G20 londoni csúcsától nem kell sokat várni, s fő jelentősége abban van, hogy létrejött - vélekedtek pénteken az orosz lapok.
Négy ország, Costa Rica, Malajzia, a Fülöp-szigetek és Uraguay szerepel a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) feketelistáján az együttműködésre nem hajlandó "adóparadicsomok" között.