Romlott májusban a GKI konjunktúraindexe
A fogyasztói várakozások pesszimistábbá váltak, az üzleti várakozások pedig csak szerényen javultak.
A fogyasztói várakozások pesszimistábbá váltak, az üzleti várakozások pedig csak szerényen javultak.
Az adatok szerint az üzleti várakozások még soha, a fogyasztóiak pedig csak 2002-ben, a Medgyessy-kormány 100 napos programjának néhány hónapjában voltak a mostaninál is kedvezőbbek.
A kormány szerint jelentős eredményeket értek el a CSOK-kal, és rendszeresen felülvizsgálják a rendszert. Utóbbi azonban a GKI szerint átgondolatlan.
A legkisebb kötelező fizetés most csaknem tizedével alacsonyabb Romániában, mint nálunk, mégis majdnem tizedével többet ér.
Elsöprő többség támogatta Magyarország mielőbbi csatlakozását az euróövezethez – legalábbis a GKI Gazdaságkutató Zrt. konferenciáján, ahol kutatók, üzletemberek és politikusok fejthették ki nézeteiket. Az Európai Bizottság illetékes igazgatója szerint „az euró bevezetésének potenciális előnyei jóval meghaladják annak potenciális hátrányait”.
Szeretnénk bevezetni az eurót - mondta a GKI Gazdaságkutató üzleti konferenciáján Varga-Damm Andrea, a Jobbik szakértője
Az uniós átlagnál nagyobb a növekedés üteme, de a régióban ez alacsonynak számít. Itt a GKI jelentése a magyar gazdaságról.
Azzal, hogy a KSH a hazai össztermék, a GDP szokásos revíziója és egy módszertani változtatás során 2014-től mindhárom év növekedési számait megnövelte, alaposan feladta a leckét a gazdaságkutatóknak, hogy mit tippeljenek az idei esztendőre és a választási évre. A válasz: viszonylag gyors növekedést, de lanyhábbat, mint amit a kormány feltételez.
Miközben a rendszerváltás óta nem látott mélységben jár a munkanélküliség, a lakosság egy jelentős része még mindig attól fél, elveszíti munkáját.
Az internetes vásárlási gyakoriság növelése már fontosabb tényezője a piac bővülésének, mint az új vásárlók bevonása, rövid távon ugyanis nem várható új, érdemi vásárlóerővel rendelkező rétegek tömeges megjelenése a szektorban – derül ki a GKI Digital és az Árukereső.hu közös kutatás-sorozatának idei harmadik felméréséből.
Az Eurostat adatai alapján 2010-ben a legmagasabb jövedelmet elérő tizednek Magyarországon a jövedelmek 20,2 százaléka jutott, 2016-ra viszont már 22,6 százaléka. A gyarapodás a szegényebbek kárára valósult meg.
A lakásvásárlásra és -építésre vonatkozó lakossági várakozásokat mérte fel a GKI. Az összkép majdnem változatlan, de a külső pesti területek és a panellakások esetében romlottak a várakozások.
Egy friss felmérés szerint az itthon cégek legkevésbé elbocsátásokkal próbálták csökkenteni a kötelező béremelésből fakadó költségeket. Más módszereket vetettek be, főleg a normaemelést.
Nem vitatják az elemzők, hogy a gazdaság élénkülőben van, ám azt nem nagyon hiszik el, hogy a nemzetgazdasági tárca várakozása teljesül, és a növekedés 4 százalék fölé pörög az idén. A bruttó keresetek átlagosan csaknem tíz százalékkal nőnek, de vásárlóerejükből közel 3 százalékot lecsíp az infláció.
A képzésből kijövők elmennek külföldre.
A magyar lakosság pénzköltési szokásait leginkább a hitelek befolyásolják, és 65 százalékuk elégedetlen aktuális anyagi helyzetével. Spórolni és extrákra költeni leginkább azok tudnak, akik legalább nettó 250 ezer forint felett keresnek. E tekintetben az X generáció a legszerencsésebb. A többiek inkább elégedetlenek.
GKI-előrejelzés: a belső és külső egyensúly kedvező, az infláció szinte megszűnt.
Júniusban kissé csökkent a GKI konjunktúraindexe, az üzleti és fogyasztói várakozások is romlottak némileg májushoz képest, de a változás, különösen a fogyasztók esetében, hibahatáron belüli – közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
15 millió csomag kiszállítása, 22 millió termék – ezt mind online vásárolták a magyarok tavaly.
A Doktori Iskolát díszítik majd a GKI-alelnök felesége igazgatta kézműves manufaktúrától rendelt méregdrága, exkluzív szőnyegek.