Úgy állította le a Gazprom az OMV gázellátását, hogy nem küld kevesebb gázt Ausztriába
Az nem tiszta, ki veszi meg a korábban az osztrák olajtársaságnak szánt energiát.
Az nem tiszta, ki veszi meg a korábban az osztrák olajtársaságnak szánt energiát.
Az osztrák tározók 90 százalék fölötti töltöttségen vannak, és már nem függnek az orosz gáztól.
A kontinens élbolyába tartoznak a magyar céges áram- és gázárak. Az orosz gázról időközben levált államok mintegy kilenctizede mára olcsóbban tudja ellátni a vállalatait, mint Magyarország.
A hosszú távú szerződésünk már drágának számít, és a Válasz Online szerint amikor ezt a magyar fél felvetette az oroszoknak, az nem újratárgyalást javasolt, hanem azt, hogy a magyarok vegyenek még több gázt, azt már az olcsóbb régiós piaci árhoz közelebb. Ami a pláne: az MVM ezt idén már többször is megtette az új megállapodás bejelentése előtt.
A megváltozott EU-s menekültpolitika aggasztó összefüggéseiről ír a Die Zeit. Sajtójelentések szerint a magyar állam tárgyalásokat folytat a Gazprommal a jövő évi gázszállításokról. Oroszország nem csak Ukrajnára veszélyes, és ezt Németországnak komolyan kellene vennie, írja a Frankfurter Rundschau. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A hosszú távú szerződésben rögzített mennyiségen felül is vásárol az MVM földgázt a Gazpromtól, most ennek az extra adagnak a mennyiségét növelték meg a külgazdasági és külügyminiszter szerint.
A Gazpromban is volt nyitottság a Fradi szponzorálására, de az FTC jogászai szerint nem lehet.
A külügyminiszter a Gazprom vezérigazgatójával találkozott, nem sokkal azután, hogy az ukrán elnök tanácsadója bejelentette, 2025 elejétől leáll a Barátság II. kőolajvezeték.
A szudzsai állomás ukrán kézre kerüléséről érkeztek jelentések, ez megbolygatta a holland gáztőzsdét.
Akár a magyar MVM gázfizetéseinek eltérítése is fedezheti a Gazprom pertartozásait. A kormány a közrendre hivatkozva védi az utalásokat. A pénzbehajtásnál fontosabb az orosz gáztól való függetlenedés.
A Bulgargaz keresetet indított a Gazprom ellen, amiért elzárta a gázcsapot, miután a bolgárok nem voltak hajlandók rubelben fizetni.
Az MVM azeri gázmező-bevásárlása jó üzletnek tűnik, és illeszkedik az uniós stratégiai célokhoz is, ám az ellátásbiztonságot nem javítja. Az ottani molekula egyelőre aligha érkezik Magyarországra.
A bosznia-hercegovinai gázcégeknek kemény kártérítést kell fizetniük a magyar gázhálózat üzemeltetőjének, mert felrúgták a tranzitszerződést, mikor az orosz Gazprom az ukrán-magyar útvonalról a Török Áramlatra tette át a szállításokat. A boszniai energiaminisztérium szerint valami bűzlik, mert az FGSZ-es szerződést nem sokkal korábban az FGSZ számára kedvezően módosították.
A Gazprom baskírföldi finomítója az egyik legnagyobb Oroszországban.
Tudja, hogy sokakat fel fog háborítani a kijelentésével, de az Újpest számára jó leckének tartaná a kiesést. Szerinte ha ez megtörténne, újra komoly klub válhatna az Újpestből is, amelynek „megtisztuláson” kell átmennie.
A nemzetgazdasági miniszter megfenyegette a benzinkutakat; bezártak a 2Rule boltjai, de ígérik, hogy ez csak költözés; megjelenhet a Ferencvárosnál a Gazprom és Paks II-nél Kína. Ez a hvg.hu heti összefoglalója.
Háztartási gépekkel és energiával foglalkozó cégeket dobott oda az orosz elnök a Gazpromnak, az olaszok az orosz nagykövettől követelnek választ.
Az európai parlamenti képviselő szerint ez az orosz elnök egyik újabb kísérlete arra, hogy a Gazpromot visszacsempéssze az európai fociba.