Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A kontinens élbolyába tartoznak a magyar céges áram- és gázárak. Az orosz gázról időközben levált államok mintegy kilenctizede mára olcsóbban tudja ellátni a vállalatait, mint Magyarország.
Minden fogyasztási sávban az európai élbolyba tartoznak a magyar céges áram- és gázárak, írja a Népszava hétfői lapszáma az Eurostat 2024 első félévi, összesítő adatai alapján.
A lap szerint az adatot szolgáltató mintegy 40 állam közül az áramfogyasztási sávok többségében a magyar céges ár a 3-5. legmagasabb, földgáznál 29 állam közölt adatokat, itt a mi áraink átlagosan az 5. legmagasabbak. Ráadásul, Magyarországon minél többet fogyaszt egy társaság, annál többet fizet az energiáért, ami szembe megy a vonatkozó közgazdasági alapszabállyal.
A legalacsonyabb fogyasztású cégek a legolcsóbban Grúziában, Montenegróban és Törökországban kapják az áramot, évi 20-70 ezer megawattórás fogyasztási sávban Koszovó, Norvégia és Finnország a legolcsóbb, a 70-150 ezres sávban teljes a skandináv fölény. Gáznál a legolcsóbbak általában a törökök, a grúzok és a bolgárok, a legnagyobb fogyasztású cégeket viszont legolcsóbban Belgium és Spanyolország szolgálja ki.
A magyarországi céges energiaárak korábban is a magasabbak közé tartoztak. 2007-2009 között az európai országok 80-85 százaléka olcsóbb volt nálunk. 2015-ben voltunk az egyik legjobb pozícióban, amikor a kontinens államainak csak 30-40 százaléka kínálta olcsóbban a céges energiát, mint Magyarország, 2014-2018 között pedig a legkisebb fogyasztókat nézve csak az államok 20-30 százaléka dolgozott alacsonyabb árakkal, mint mi. Ezután indult fokozatosan romlásnak a helyzet, 2021 végén, 2022 elején pedig jött az összeomlás, amikor már az európai államok 85-90 százaléka adta társaságainak olcsóbban az áramot és a gázt, írja a Népszava.
Ismert, hogy Magyarország legnagyobbrészt Oroszországtól vásárolja a gázt. Bár a 2022-es energiaár-robbanás mindenütt fájt a cégeknek, úgy tűnik, a legfájdalmasabban a magyarországi társaságokat érintette, ami azért furcsa, mert az Orbán-kormány még az elszigetelődést is bevállalta az állításuk szerint versenyképes orosz gázvásárlásért. Eközben az orosz gázról időközben leváló államok kb. kilenctizedében olcsóbb a céges gáz, mint nálunk. Áram esetében más a helyzet, a villamos energiát jelentős részben belföldi erőművek állítják elő, ám a nemzetközi összevetésben, a jelek szerint kiugróan versenyképtelen áron, írja a Népszava.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet.
Gianni Infantino komolytalan dicshimnuszairól, a felemás színvonalú meccsekről, nevetséges jegyárzuhanásokról, kizsigerelt játékosokról és persze a torna döntőjének két résztvevőjéről is szó lesz.