Meghalt Ónodi György, a Heti Hetes egykori főszerkesztője
Gálvölgyi János elmondása szerint a Gálvölgyi Show 80 százalékát is ő írta; a színésszel harminc éves barátság kötötte össze.
Gálvölgyi János elmondása szerint a Gálvölgyi Show 80 százalékát is ő írta; a színésszel harminc éves barátság kötötte össze.
Tízéves kora óta színészkedik, több mint 50 éve a Vígszínház tagja, számtalan filmben játszott, néhányat rendezett is, és jó ideig ő volt Woody Allen magyar hangja. A Rádiókabaré-számaiból szállóigék lettek, a Heti Hetesben az „elfogott levelein” dőlt az ország.
Mások mellett a Heti hetes közéleti szórakoztató műsor története is előjön abban a beszélgetésben, amelyben Gálvölgyi János vall Kövesdi Péternek az elmúlt évtizedek színházi és tévés pillanatairól.
Most megjelent, sajátos „beszéltető könyvben” mesél egykori pályatársairól, a magyar színháztörténetről, a Heti Hetesről, Rodolfóról, Hofiról és még sok minden másról Gálvölgyi János, aki szerint a választások után végre eljött a megbékélés, hiszen mindenki fideszes lett az országban, továbbá parancsra kigyógyulunk az influenzából a belügyminiszter vezetésével. Elárulja azt is, mi a szép az öregkorban. Interjú.
A műsor 17 évnyi történetében "semmi olyat nem mondtam, amit nekem mások mondtak, vagy amit el kellett volna mondanom" - emlékezik vissza Gálvölgyi. A Heti hetes a társadalmi megosztottság okozója, vagy következménye? Miként működött az alapcsapat, hogy rázódtak bele a műsorba, miért ragadt meg egy-egy vendég, s miért hullott ki sok másik? A legendás Heti hetes kulisszatitkai.
Szenzációnak számított a jelenléte, mégsem tudta hozni a formáját. Az RTL Klub volt kreatív igazgatója a Partizánban mesélt a Heti Hetes forgatásának a hátteréről.
Öt éve nincsenek már képernyőn a „humor nagyágyúi”, de a Heti Hetes egykori készítői egymásról továbbra is rendre kitálalnak. Most épp a műsor producere, Ónodi György beszélt a Boros Lajos YouTube-on futó műsorában néhány szereplőről.
Áder János nevezte ki, az előléptetést Szijjártó Péter javasolta.
Egy demokráciában lehet viccelődni a hírekkel, 2012 után azonban már nem volt demokratikus a helyzet - véli a színésznő, aki épp 2012-ben, az alaptörvény beiktatása után szállt ki a Heti Hetesből.
70 éves lesz, köszöni, jól van. Évekig nem akart színpadra állni a dalaival, most mégis számos vendéggel feldíszített koncertet ad. Erről, a Woody Allen magyar hangja effektusról, a saját filmjeiről, rendről és rendetlenségről, sikerről és a Marton-ügyről is beszélgettünk egy rendezett budai kávéházban.
Az itthoni televíziózás félős, és csak külföldi műsorötleteket másol gondolkodásmód helyett - állítja a Dalfutárral szakmai és közönségsikert arató Hajós András, aki állampolgárként rohamot kap a Tényektől, de szerinte ettől még nem kell állatokként kezelni a máshogy gondolkodókat. Hajós szerint az ország most olyan állapotban van, hogy a politikusok helyett helytelenül a tévésektől vagy művészektől várjuk a megoldásokat.
Akkora átalakítás kellene ahhoz, hogy a műsort a modern időkhöz fazonírozzák, hogy a végeredmény már nem is a Heti Hetes lenne. A megújítása pedig olyan befektetés lenne, amiről egyáltalán nem biztos, hogy megtérül - ezzel magyarázta az RTL-vezető a műsor megszüntetését.
Miután januárban bejelentették, hogy takaréklángra állítják a politikai talk show-t, a műsor állandó szereplője most arról ír, hogy a Heti Hetes végleg megszűnik.
Az RTL Klub gazdasági okokra hivatkozva csak 16 adást tervez ebben az évben a műsorból.
A jogász, volt MIÉP-politikus és a Fővárosi Közigazgatási Hivatal volt vezetője 52 éves volt.