Hivatásos rajongó – Gálvölgyivel, 14. rész: Hogy működött a Heti hetes?
A műsor 17 évnyi történetében "semmi olyat nem mondtam, amit nekem mások mondtak, vagy amit el kellett volna mondanom" - emlékezik vissza Gálvölgyi. A Heti hetes a társadalmi megosztottság okozója, vagy következménye? Miként működött az alapcsapat, hogy rázódtak bele a műsorba, miért ragadt meg egy-egy vendég, s miért hullott ki sok másik? A legendás Heti hetes kulisszatitkai.
Óriási felelősség politikai magánvéleménnyel az ország elé kiállni. Lehet-e ízlésesen, szellemesen, alapvetően tisztelettel tenni?
"Ha valaki nevetségessé vált, azt nem mi tettük nevetségessé, hanem ő maga tette magát nevetségessé"
– állítja a színművész videósorozatunk friss epizódjában.
Milyen instrukciókat kaptak a szerkesztőktől és mennyire szóltak bele a fellépők az adás végső vágásába? És mekkora szerepe volt a műsornak az első Orbán-kormány bukásában? Vajon lesz-e, lehet-e még valaha, valamilyen formában újra Heti hetes? Szóba kerül a beszélgetésben a láb mellé bekészített labda és az is, hogy miben segítette Gálvölgyit Marton Frigyes korábbi tanácsa, valamint a sztorikban az állandó főszereplőkön kívül felbukkan Hajós András, Fábry Sándor, Galla Miklós, Váncsa István is.
Sorozatunkat kedélyes-ráérős családi beszélgetések inspirálták, innen a riporter és alanya közötti tegeződés. Gálvölgyi János otthon is rendszeresen anekdotázik színházról, színészekről, előadásokról, haknikról, Kövesdi Péter pedig már régen fejébe vette, hogy ezeket a beszélgetéseket közkinccsé kellene tenni.
A HVG felkérésére, ha nem is az otthoni vacsoraasztalnál, de bepillantást engednek ezekbe a csevegésekbe, majdnem úgy, ahogy azok egyébként is folynak: elharapott mondatfoszlányokkal, kicsit kusza természetességgel, néha szomorúan, de legtöbbször inkább nevetve.