Navigációs rendszert fejleszt a NASA, hogy tájékozódni lehessen a Holdon
A NASA a Föld körül keringő navigációs műholdak adatait felhasználva segítené az űrhajósokat abban, hogy biztonságban tudjanak a Hold közelébe kerülni.
A NASA a Föld körül keringő navigációs műholdak adatait felhasználva segítené az űrhajósokat abban, hogy biztonságban tudjanak a Hold közelébe kerülni.
A Jeff Bezos-féle Blue Originnek eddig nem igazán sikerült megcsípnie nagy összegű munkákat, de ez rövidesen megváltozhat.
A Puli Space Technologies fejlesztése a verseny második fordulójában szerzett dobogós helyet. A magyarok már át is adtak három darabot az eszközből az amerikai kutatóknak tesztelésre.
A Nemzetközi Űrállomás alig 0,8 másodperc alatt vonult el a Hold előtt, ezt sikerült megörökítenie Hődör Gábornak. A vonulásról egy videót is készített.
A NASA ezúttal az Artemis-misszió keretében buzdítja arra az űrkutatás szerelmeseit, hogy jelentkezzenek „utasnak” a Holdig.
Május 16-án, hétfőn hajnalban teljes holdfogyatkozás kezdődött.
Abba a talajmintába ültettek növényt, amit Neil Armstrong és Buzz Aldrin hozott magával az Apolló-11 misszióval.
Az amerikai Stanford Egyetem kutatói egy földi üledéket vizsgálva állítottak fel egy elméletet arról, hogyan létezhetnek a Titánon olyan változatos struktúrák, mint a Földön.
A kanadai törvényhozás elfogadott egy új jogszabály-módosítást, amely lehetővé teszi, hogy a Holdon elkövetett bűncselekmények miatt is felelősségre vonják az űrhajósokat.
Hiába látszik azonnal, hogy kamu videóról van szó, sokan mégis elhitték, hogy amit látnak, az a valóság.
A NASA mérnökei megtalálták a módját, hogyan lehetne könnyebben tájékozódni egy idegen égitesten. A rendszert a Holdon tervezik kipróbálni.
A négy legfényesebb bolygó, a Jupiter, a Vénusz, a Mars és a Szaturnusz, valamint a Hold egymás után, egy vonalban látható a hajnali égbolton a következő napokban.
Ha minden a tervek szerint halad, 2022 negyedik negyedévében elindulhat a Hold felé a Peregrine nevű űrszonda.
A modern adatközpontok rengeteg energiát, és rendkívül bonyolult hűtést igényelnek, a természeti katasztrófák miatt pedig könnyen megsérülhetnek. Egy startup érdekes módon venné elejét ennek.
A Hold Földhöz közelebbi, és tőlünk távolabbi oldalának felszíne között nagyon nagy a különbség. A miértre már eddig is született néhány magyarázat, most azonban egy egészen új elképzeléssel álltak elő a tudósok.
Oroszország – 46 évi kihagyás után – a tervek szerint augusztus 22-én ismét missziót indít a Holdra. Ezt Vlagyimir Putyin orosz elnök jelentette be a távol-keleti Vosztocsnij űrrepülőtéren kedden, az űrhajózás napja alkalmából megtartott kitüntetési ünnepségen. Nyár végén indul az első küldetés.
A szomszédos égitest, vagyis a Hold felszíne tele van kráterekkel, amiket a becsapódó űrsziklák vájtak ki. Az egyik különösen érdekes.
Az Aquarian Space nevű startup 100 megabites kapcsolatban gondolkodik, amelyet műholdakkal biztosítanának.
Még az Apollo-17 repülése során gyűjtötték be az űrhajósok azokat a holdmintákat, amik azóta is érintetlenül hevernek egy speciális tárolóban. A NASA azonban már nagyon szeretné felnyitni, és ezt hamarosan meg is teszi.
Senki nem vállalt egyelőre felelősséget azért az incidensért, amely során egy használaton kívüli rakétadarab a Holdnak ütközött.