Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szinte az egész Holdat eltakarja majd a Föld árnyéka egy, a héten kezdődő, részleges holdfogyatkozás során. Az esemény az időtartama miatt is különleges, de mi, sajnos, így sem láthatjuk.
A Kamooalewát még 2016-ban fedezték fel a tudósok, de évente csak két héten át lehet tanulmányozni. Most egy érdekes elmélettel állt el az Arizonai Egyetem egyik doktorandusza.
Kiválasztotta rovere leendő leszállóhelyét következő holdmissziójához a Hold déli sarkánál a NASA. A Volatiles Investigating Polar Exploration Rover, vagyis Viper (Vipera) nevű jármű a Nobile-kráterben fog landolni 2023-ban.
Még mindig a Hold körül keringhet az Apollo 11 holdkompjának felszállóegysége – erre jutott egy kaliforniai kutató, akinek minden szimulációja ugyanezt az eredményt hozta ki.
A csillagászok először észleltek holdképző régiót egy Naprendszeren kívüli bolygó körül – egy Jupiter-szerű világot, amelyet egy elég nagy tömegű gáz- és porkorong vesz körül ahhoz, hogy három olyan holdat hozzon létre, mint a Föld körül keringő kísérőbolygó.