Háromtonnás űrszemét száguld a Hold felé, pénteken fog becsapódni
Egy háromtonnás, tisztázatlan eredetű űrszemét csapódik pénteken a Holdnak hatalmas sebességgel, és hagy rajta egy akkora krátert, amelyben több nyerges vontató is elférne.
Egy háromtonnás, tisztázatlan eredetű űrszemét csapódik pénteken a Holdnak hatalmas sebességgel, és hagy rajta egy akkora krátert, amelyben több nyerges vontató is elférne.
Az Egyesült Arab Emírségekben élő Sacha Jafri művét választotta ki az amerikai űrhivatal arra, hogy első műalkotásként a Hold felszínére juttassa.
A számítások szerint március 4-én fog a Holdba csapódni az a rakéta, amely irányíthatatlanul száll a világűrben.
A Lunar Cruiser indítását a 2020-as évek végén tervezik. A Toyota a Japán Űrkutatási Hivatallal együtt dolgozik a modellen.
A rakéta egy időjárási műholdat segített pályára állítani, ám visszahozni már nem tudták. Hét éve „száguldozik” az űrben, de ennek rövidesen vége.
A Jütu-2 kínai holdjáró rover kerekei sok fontos információt szolgáltattak arról, hogy milyen a talaj a Hold túloldalán.
Egy már létező laboratóriumot úgy rendeztek be kínai kutatók, hogy a látottak a holdi körülményekre hasonlítsanak. A gravitáció sem olyan, mint a Földön.
Belehúznak a nagyhatalmak, kezdődik a helyezkedés a Holdon. Ez technikailag már lehetséges, politikailag pedig vonzó. Rengeteg start várható az idén.
A csillagászok a mostanin kívül csupán egy esetben bukkantak olyan holdra, ami egy Naprendszeren kívüli bolygó körül kering.
Magyar tudósok történetét juttatja a Holdra a Telenor és a Tungsram. Bay Zoltán, Barabási Albert-László is szerepel a Hold-plaketten.
A tudósok a kínai Csang'o-5 holdszonda által rögzített adatokat vizsgálták, ami egy nagyobb kőzetet elemzett a Hold felszínén.
A kínai holdjáró még december elején figyelt fel a tőle 80 méteres távolságban lévő objektumra. Közelebb ment hozzá, hogy kiderítse, miről van szó pontosan.
Kína 2035 helyett 2027-re építené meg az ember nélküli holdbázisát, hogy ezzel kerüljön az Egyesült Államok elé az űrversenyben.
Japán is részt vesz az Egyesült Államok Artemis-programjában, ami egy Hold körüli bázisról küldene űrhajósokat az égitest felszínére.
A NASA 12 ezer jelölt közül válogatta ki azokat, akik a jövőben eljuthatnak a világűrbe.
A kínai holdjáró tőle nagyjából 80 méteres távolságban szúrta ki a furcsa objektumot. Valószínűleg egy szikla lesz.
Az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Energiatudományi Kutatóközpontja (EK) vezeti az a nemzetközi konzorciumot, amely a Gateway Hold körüli űrállomás sugárzásmérő rendszerének kísérleti egységét fejleszti.
A Vénusz, a Szaturnusz, a Jupiter és a Hold látványos „sorakozót” tart december 10-én.
A NASA a Holdon szeretne felépíteni egy kisebb reaktort, ami az ottani missziókhoz szolgáltatna folyamatos energiát. Az alapötletet Kína sem veti el.
Az Európai Űrügynökség vezetője szerint szimbolikus jelentősége lenne, ha 2030-ig európai űrhajós landolna a Holdon.