Találtak egy barlangot a Hold felszínén
Az olasz Trentói Egyetem kutatói szerint egy olyan barlangot találtak a Hold Nyugalom tengere nevű részén, ami alkalmas lehet az emberi jelenlét befogadására.
Az olasz Trentói Egyetem kutatói szerint egy olyan barlangot találtak a Hold Nyugalom tengere nevű részén, ami alkalmas lehet az emberi jelenlét befogadására.
A tervek szerint a Gateway nevű űrállomás fedélzetén egyszerre négy űrhajós tartózkodik majd, akik a Holdra szállás előtt pihennek majd ott meg.
Május elején indult a Holdnak, és most történelmi rakománnyal a fedélzetén landolt a Földön a kínai szonda.
Vasárnap este a Hold szoros együttállásba kerül a kékes színű Spica csillaggal, a jelenséget pedig szabad szemmel is meg lehet majd figyelni a koraesti égen – közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló.
Az Európai Űrügynökség egyik tudományos műszere a kínai Csang’o-6 szonda fedélzetén landolt a Holdon, majd háromszorosan túlteljesítette az előzetes elvárásokat.
A NASA három céget versenyeztet, hogy tervezzék meg a holdjárót, ami 2030-tól szolgálhatja az űrhajósokat.
Az elmúlt hetekben bejárta a világsajtót egy szenzációsnak ígért égi jelenségről szóló hír, miszerint egy valóságos „bolygóvonat fog végigrobogni” az égbolton június elején. Utánajártunk, mi a hájp mögött a valóság, mit láthatunk majd Magyarországról éjjel.
Az eddigiektől teljesen eltérő holdi kőzetek gyűjtésével folytatódik a kínai űrprogram.
Vélhetően egy rover található a napokban indított kínai holdszondán, melynek feladata nem tisztázott. Elképzelés azért akad.
A NASA már vizsgálja, megvalósítható-e a Holdon a lebegő vonat legújabb terve. Ha minden stimmel, hamarosan fontos szerep juthat a Floatnak.
A Csang’o-6 a tervek szerint 53 napot tölt az égitesten, ahol kőzetmintákat gyűjt.
A hőpajzsot, a fokozatokat szétválasztó csavarokat, valamint az elektronikus rendszereket is érintik azok a problémák, melyekre a NASA főfelügyeleti szervének új jelentése hívja fel a figyelmet. Az amerikai űrhivatal már dolgozik az űrhajósokra nézve veszélyes hibák orvoslásán.
A Spirit nevű robotkutyának azt akarják megtanítani a mérnökök, hogy az egyenetlen, változatos talajon is képes legyen megfelelő döntést hozni a mozgásáról.
Talaj- és kőzetmintákat gyűjtene a Hold sötét oldaláról Kína Csang’o-6 missziója. Ehhez adattovábbító műholdakra is szükség lesz.
Kínai kutatók frissítették a Hold meglévő térképét, így mostantól sokkal pontosabban látható az égitest domborzata. A kutatási anyag segíthet a holdbázis(ok) pontos helyszínének kiválasztásában is.
Harrison H. Schmitt 1972 decemberében járt a Holdon, és több kőzetmintát is gyűjtött a felszínen. A leszállóegységben aztán váratlan meglepetés érte.
Több műhold is megörökítette, ahogy a Hold árnyékot vetett a Földre április 8-án.