Megnézte a NASA a Holdról, milyennek láthatják a Földet az idegenek
Amerikai tudósok azt vizsgálták, a Földön kibocsátott rádiójelek közül melyeket lehet befogni az űrben. Ez az idegen civilizációk megtalálásához is közelebb viheti az emberiséget.
Bár az Odysseus csak rövid ideig működött, ez is elég volt arra, hogy egy nagyon fontos feladatot elvégezzen: megmérte a Föld rádiósugárzását. A projekt lényege az volt, hogy a bolygónkat exobolygóként kezeljék a tudósok, ami egy, a Naptól eltérő csillag körül kering. Mindez megmutatja, miként láthat bennünket egy civilizáció, ha az űrt kémlelve felfedezi a Földet. Sőt, arra is választ ad, hogy mit láthatnak a földi tudósok, ha egy idegen civilizációra bukkannak.
A holdszonda a ROLSES (Radio wave Observation at the Lunar Surface of the photo-Electron Sheath) nevű eszközével végezte el a méréseket. Jack Burns, a Colorado Boulder Egyetem tudósa szerint az Intuitive Machnies részéről igen komoly teljesítmény volt, hogy a baleset ellenére sikerült beüzemelni az antennákat, majd rögzíteni az adatokat és visszaküldeni azokat a Földre.
Nemrég jelentették be, hogy Kapu Tibor lesz a következő magyar űrhajós, tartalékosa pedig Cserényi Gyula. A két asztronautajelölt hamarosan elutazik Houstonba, ahol a kiképzés utolsó, legfontosabb szakasza következik. Mi vár ott rájuk? Erről kérdeztük őket – és Jim Christensent, aki a Kennedy Űrközpont egykori munkatársaként rálátott az űrhajóstréning legkritikusabb szakaszára.
A szakember szerint annak ellenére, hogy az antenna túlmelegedett, sok adatot sikerült gyűjteni a felszínen, sőt, már az odafelé vezető úton is. Az Interesting Engineering szerint a túlmelegedés miatt az egyik antenna kilógott a burkolatból, ám végül ez nem bizonyult hátránynak. Olyannyira nem, hogy emiatt további másfél órán át tudott adatokat rögzíteni a készülék, ami hasznos információval szolgált a kibocsátott rádióhullámokról.
A NASA már jóváhagyta, hogy 2026-ban egy újabb ROLSES utazzon a Holdra. Burn szerint mindez lehetővé teszi, hogy hamarosan egy, az előzőnél fejlettebb műszerrel is méréseket tudjon végezni a csapata. A Lunar Surface Electromagnetics Experiment-Night (LuSEE-Night) a tervek szerint a Hold sötét oldalán fog landolni.
Fontos volna a változás, mert aggasztó állapotban vannak a gyerekek, ezért a Bethesda Kórház szakemberei közös, családi képernyőcsökkentési programot dolgoztak ki. Nagy Péter gyerekpszichiáterrel beszélgettünk.
Az izraeli légicsapások egy névtelenséget kérő Hamász-forrás szerint teljesen szétverték a terrorszervezetet, és mostanra nincs senki, aki újra tudná azt szervezni.
Majdnem két évtizeden át próbálkozott egy házaspár azzal, hogy saját gyerekük lehessen, de a férfi betegsége miatt ez sosem jött össze. Amerikai kutatóknak azonban sikerült csodát tenniük.