Pezsgőt bonthat a Samsung: kapkodják az összehajtható telefonjait
Jó évet zárt tavaly a Samsung, legalábbis az összehajtható telefonokat illetően. Egekbe szökő eladási számokról írt a dél-koreai gyártó egy év végi bejegyzésben.
Jó évet zárt tavaly a Samsung, legalábbis az összehajtható telefonokat illetően. Egekbe szökő eladási számokról írt a dél-koreai gyártó egy év végi bejegyzésben.
A Huawei P50 Pocket a kínai vállalat első, kagylószerűen összecsukható okostelefonja.
A magyar emberek negyede éjszakai bagolynak vallja magát, több mint harmada pedig az éjszaka nyugalmát kihasználva dolgozik vagy végez feladatokat – derült ki a Huawei felméréséből. Ha leszáll az est, legszívesebben filmet nézünk, a legtöbben pedig a város és az égbolt fényeiért rajonganak az éjszakában. Arra is fény derült, hogy a legtöbben mindössze 5-6 órát alszanak, és szeretik fotózni az éjszaka fényeit és árnyait.
Az egyik legtöbbet feltett kérdés: mi történik a napelemekkel télen? Hogyan működik, mennyi áramot termel, és egyáltalán: hogyan viselkedik a kemény mínuszokban? A kérdések mögött sokszor számos tévhit áll, amelyeknek néha bizony csak kevés alapjuk van. Ezért szakértői segítséggel körüljártuk a legfontosabb kérdéseket, hogy megválaszolhassuk: mi igaz a napelemes rendszerek téli működésével kapcsolatban, és mi az, ami nem.
Nem kerültünk át egyik pillanatról a másikra a Jetson család futurisztikus otthonába, de lassacskán egyre több okosító kütyü jelenik meg a lakásokban. Mára a piaci szereplők is belátták: a léptékváltáshoz most már tényleg nyitniuk kell egymás felé.
Ugrásszerűen – egy év alatt 81 százalékkal – nőtt a Huawei saját háttérrendszerébe integrált alkalmazások száma. A Google Play áruház ellenében indított AppGallery alkalmazásbolt aktív felhasználóinak száma pedig meghaladta az 560 milliót – közölte a vállalat Lisszabonban.
Az elektromos autó egy kupé-crossover lesz, már be is jegyezték a logóját.
November 30-ig lehet jelentkezni a Huawei NEXT-IMAGE Awards 2021-re – közölte a mobillal készült fotók megmérettetését szervező vállalat. Az idei verseny mottója a „Better Together” (Együtt jobb).
Már most is rengeteg energiát igényelnek, de az évtized végére megtízszereződik a fogyasztásuk. Ezzel a felütéssel nehéz lenne eladni a világnak a mostanában 5G-re váltó mobilhálózatokat. A telekommunikációs óriások nemcsak azt tervezik megakadályozni, hogy a hátrányok felzabálják az új generációs hálózatok által biztosított előnyöket, más módon is zöldítenék a szektort.
Magabiztosan erősödik a Xiaomi Európában, olyannyira, hogy belátható távolságba került az okostelefonok piacát hagyományosan vezető Samsung részesedése is. De más márkákra is érdemes odafigyelni.
Áram nélkül nincs élet. Akik a világvégét látják maguk előtt, sokszor azt jövendölik, az apokalipszishez elég lesz egy egyszerű áramszünet. Energiaéhségünk évről-évre olyan méreteket ölt, hogy az amerikai Energy Information Administration jelentése szerint 2050-ig akár 50 százalékkal is nőhet az energiafelhasználásunk, az elektromos áramtermelés pedig akár 79 százalékkal is megugorhat. Már csak az a kérdés, növekvő igényeinkkel képes lesz-e a rendelkezésünkre álló rendszer megbirkózni.
Miközben a piaci szakértők éppen azt találgatják, hogy a mobilpiacon feltűnően gyors területfoglalásba kezdett, szintén kínai Xiaomit is utoléri-e a Huawei sorsa, a két és fél évvel ezelőtt amerikai szankciókkal sújtott gyártó kezdi összeszedni magát.
A kínai mobilpiacon zajló folyamatok régóta jól jelzik, mi várható globálisan. Most a Huaweiből kivált, így az amerikai szankciók által nem érintett Honor lépett előre egy hatalmasat. A vállalat éppen a minap mutatta be Magyarországra is érkező új telefonját.
A kínai piacon nyár óta elérhető a Honor 50 okostelefon, mely most kerül majd az európai polcokra. A prágai bemutatón kiderült, olcsóbb testvérmodell is érkezik hozzá.
Az európai piacra is elhozza Nova 9 okostelefonját a Huawei. 50 megapixeles kamera és 120 Hz-es képernyő is helyet kapott benne. A csütörtök délután bemutatott eszközt napokig nyomogattuk, így a papírformán túl rögtön tapasztalatainkkal is jövünk.
Ahogy terjed a világon az 5G, úgy nő a mobilhálózatokon átfolyó adatmennyiség. Könnyen belátható, hogy a rendszer egyre nagyobb energiát igényel. A hagyományosan használt technológiával ez egy idő után kezelhetetlenné és fenntarthatatlanná válik, ezért szükség van a rendszer zöldítésére – hívta fel az iparág figyelmét a Dubajban zajló MBBF 2021 technológiai konferencián Ryan Ding, a Huawei szolgáltatói üzletágának elnöke.
Az 5G fejlesztésében elért eredmények mellett a technológiai előnyök mindennapossá válásához szükséges továbblépésre hívta fel a figyelmet Ken Hu, a vállalat soros elnöke Dubajban. A Global Mobile Broadband Forum 2021 konferencia nyitóelőadásán elhangzott: a zöld út a járható út.
A vasúti logisztikában egyedülálló technológiai fejlesztés kezdődik a Fényeslitkén épülő East-West Gate intermodális kombiterminálon – adta hírül a privát mobilhálózatot telepítő Vodafone Magyarország és a Huawei. A jövő év első negyedévére elkészülő létesítmény Európa legnagyobb okos vasúti logisztikai terminálja lesz, ahol a kontinensen elsőként saját 5G-hálózatot használnak majd a belső kommunikációra és a technológiai eszközök működtetésére. Emellett szintén az 5G-technológia segítségével, távolról irányítják majd a terminál teljesen önvezető, egészen finom mozdulatokra is képes óriásdaruit.
Kanada a Huawei-alapító lányát, Kína két, kémkedéssel vádolt kanadait engedett el, miután Washington és Peking alkut kötött néhány konfliktusuk ügyében.