Mintát vesznek a Nemzetközi Űrállomás külsejéről, az élet nyomait keresik rajta
Ha túlélik az űr zord körülményeit az organizmusok, az egy, az élet eredetét pedzegető elméletet is igazolhat.
Ha túlélik az űr zord körülményeit az organizmusok, az egy, az élet eredetét pedzegető elméletet is igazolhat.
Sarki fény, de nem a megszokott perspektívából – példátlan látványt kaptak lencsevégre a Nemzetközi Űrállomásról.
Késik a SpaceX új Dragon űrhajója, így az a küldetés is, ami a következő legénységet szállítaná a Nemzetközi Űrállomásra – és hozná vissza a jelenlegi gárdát.
Don Pettit, a NASA asztronautája egy speciális, saját maga által fejlesztett eszközzel örökítette meg a Tejútrendszer körül keringő két galaxist.
A NASA űrhajósa, Don Pettit érdekes jelenséget osztott meg az X-en, ami már most megmutatja, milyen jövőre lehet számítani.
Az orosz Roszkoszmosz űrügynökség két űrhajósa kipakolta azt a háromtonnányi élelmiszert és egyéb ellátmányt, amit a Nemzetközi Űrállomásra szállított a Progressz teherűrhajó. A NASA már sejti, mi okozhatta a szivárgást.
Az orosz Progressz teherűrhajó nemrég dokkolt a Nemzetközi Űrállomáshoz, ahová három tonna élelmiszert, üzemanyagot és egyéb eszközöket szállított. A dokkolás után azonban kiderült, hogy valami szivárog a belsejében.
Az elmúlt időszakban már másodjára kellett változtatni a Nemzetközi Űrállomás (ISS) pályáján, hogy ne legyen baj az útjába kerülő űrszemét miatt.
Elég komolyan szivárog a Nemzetközi Űrállomás egyik modulja, de sem a kiváltó okot, sem a helyzet súlyosságát illetően nincs egyetértés az orosz és az amerikai fél között.
Egy SpaceX Dragon űrhajó fog emelni a Nemzetközi Űrállomás (ISS) pályamagasságán, a történelemben először. Egyúttal ez egy fontos teszt is lesz, melynek tapasztalatait az ISS-t megsemmisítő jármű fejlesztésében is felhasználják.
A NASA szerint kiállta a nyomáspróbát is az a szkafander, aminek meghibásodása miatt 2024 nyarán le kellett állítani egy űrsétát. A hosszútávú megoldás azonban még várat magára.
Figyelmeztette a NASA repülésbiztonsági tanácsadó testülete a SpaceX-et, hogy kiemelten figyeljen az űrhajósok biztonságára, miután a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) történő legutóbbi visszatérést követően négyen is kórházba kerültek.
Idén már 24 éve annak, hogy emberek dolgoznak a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén, a NASA ezért összeszedte, mi mindenre kell odafigyelni, hogy még egy darabig működni tudjon.
Magyar idő szerint péntek reggel 9:30 körül sikerrel landolt Florida partjainál a Nemzetközi Űrállomás (ISS) korábbi legénysége, a Crew-8.
A következő két ISS-küldetést biztosan nem a Boeing Starlinerrel teljesíti a NASA, és egyelőre nem is tudni, mikor repülhet újra az űrhajó legénységgel.
Nagyobb, jobb, modernebb: a Vast bemutatta a Haven-2 nevű űrállomása terveit, mely lényegesen fejlettebb lehet a jelenlegi Nemzetközi Űrállomásnál.
A Floridára lecsapó Milton hurrikán miatt egyelőre nem lehet visszahozni a Földre a Nemzetközi Űrállomás leköszönő legénységét, és lehet, hogy az újonnan kijelölt időpont is tolódik még.
Új jelentésben taglalja az ISS orosz Zvezda moduljának szivárgását a NASA főfelügyeleti szerve – a probléma elég nagy, már az orosz és az amerikai hivatal illetékesei is találkoztak miatta.
Komolyan megterheli a szívet a mikrogravitációs környezet, egy kísérlet szerint számos elváltozást lehet megfigyelni a szövetekben már 30 nap után is.
Megérkeztek a Nemzetközi Űrállomásra az orosz kozmonauták, így már annyian vannak az űrben, mint még soha.