Két pokolgép robbant reggel Izraelben, egy ember meghalt
A Jeruzsálembe vezető főutakat a hatóságok lezárták.
A Jeruzsálembe vezető főutakat a hatóságok lezárták.
A Svájcban nemzeti hősként tisztelt lovag, Adrian von Bubenberg 1466-ban véshette fel a sírra nevét és családja címerét.
Erőszakkal területet foglalni korábban volt szokásos és törvényes. A második világháború óta kevesebb országot vagy országrészt csatoltak el megszállók, ez ma már nem is felel meg a nemzetközi jognak. De aki kész helyzetet teremt, az gyakran nyerhet.
Évszázadok óta élnek a Szentföldön, mégis úgy érzik, sokszor az európai romák sikertelen integrációja alapján ítélik meg őket. Lassan, kis lépésekkel, önerőből, de mégis haladnak előre a cigányok Jeruzsálemben.
Kölcsönösen provokációkkal vádolják egymást az izraeliek és a palesztinok, miközben Ciszjordániában megállíthatatlan a kolóniák bővülése.
A rendőrség szerint a temetésen résztvevők támadtak rájuk.
Több tucat muszlim hívő elbarikádozta magát, mire a rendőrök tömegoszlató eszközöket használva betörtek az épületbe.
A jogilag kusza ügynek óriási szimbolikus ereje van, hiszen a palesztinok számára a katasztrófát jelképezi, míg Izrael számára a zsidó államisághoz kapcsolódó jogokat fejezi ki – emeli ki Csicsmann László Közel-Kelet-kutató a hvg360-nak adott interjúban.
A Biblia több helyen is említi a 2800 évvel előtti földrengést.
A babiloni fogság előtti Jeruzsálem falának egyik részletére bukkantak izraeli régészek a Dávid városának nevezett területen.
A Hamász megerősödött az izraeli–gázai háború után, Netanjahu hatalmi pozíciója javult. A palesztinok az egység érzését tapasztalták meg, Izrael megosztottá vált. A békés egymás mellett élés esélyei tovább romlottak.
Egy közel kétezer éves, színházi maszkot ábrázoló bronzmécses vagy olajlámpás egyik felére bukkantak Jeruzsálemben. Különös egybeesés, hogy néhány évvel korábban Magyarországon is találtak egy nagyon hasonló dísztárgyat, és első ránézésre a két mécsesdarab összeilleszthetőnek tűnik.