A nép túlterhelte a népszámlálás szervereit, de már minden rendben
A KSH szerint újra működik a népszámlálás online felülete
A KSH szerint újra működik a népszámlálás online felülete
Október 16-áig lehet online kitölteni a kérdőíveket, utána jönnek a számlálóbiztosok.
Még csak durva válság sem kellett ahhoz, hogy csökkenjen a születések száma, Magyarországon már 2021 végén is jóval kevesebben mertek belevágni a gyerekvállalásba, mint addig, így az augusztusi születésszám már jókora visszaesést mutat. A halálozások száma emelkedett eközben.
Döbbenetes tempóban szállnak el az ipari termelői árak, a magyar értékesítésre szánt áruk kétharmaddal drágábban készülnek, mint egy éve, az exportra szántak is csak kicsit húzzák vissza az átlagot. És az áremelkedés folyamatos, még az előző hónaphoz képest is látványosan nőnek a termelés költségei.
Az anyák féléves gyermekükkel kialakított kapcsolatát pozitív érzések jellemezték a KSH NKI felmérése idején és döntő többségük összességében elégedett az életével. A háztartási feladatok ellátása továbbra is döntően a nőkre hárul, bár egyre több családban az apák is kiveszik belőle a részüket. HVG-Ténytár.
A hatósági áras termékek mellett van néhány tétel, amely még olcsóbb is lett, mint tavaly ilyenkor volt.
Nagyobb az első héthavi külkereskedelmi hiányunk, mint amekkora tavaly ilyenkor a többlet volt. A júliusi hiány ezen belül is kiugró szintet jelent, most először sikerült összehozni egyetlen hónap alatt egymilliárd eurósnál is nagyobb hiányt.
Rengeteg a külső és belső rossz hatás, de ezek egyelőre csak óriási drágulást okoztak a magyar iparban, gyárbezárásokat vagy a munka visszafogását nem. Így aztán szépen nőtt a termelés júliusban is.
A külföldiek idén már bátran mertek utazni, Magyarországra is sokkal többen érkeztek, mint az előző két nyáron, de a magyar turisták száma visszaesett – közölte a KSH a szálláshelyek júliusi forgalmi adatait.
Egyedül az üzemanyag-forgalom növekedett júliusban, és ez is az ársapka módosítása miatt.
Közzétette a KSH, hogyan állt össze a 6,5 százalékos GDP-növekedési adat. A szolgáltatószektor nőtt hatalmasat, miután a kormány elkezdte zsákszámra önteni a pénzt az emberek közé, hogy vásároljanak, és most dobja meg a számokat az is, hogy tavaly tavasszal még voltak lezárások a járvány miatt. Az ipar eközben még csak a dráguláson érzi a háború hatásait, a termelés nem állt le.
Majdnem 8 százalékkal több beruházás volt idén április és június között, mint egy évvel korábban, főleg azért, mert a lakásépítések, az ingatlanfelújítások és a villamosgép-gyártók jócskán felfelé húzták az átlagot.
Soha nem látott ütemben szállnak el az ipari termelői árak. A hazai eladásra szánt termékek előállításának költsége több mint másfélszeresére nőtt egy év alatt, és az exportcikkeké is csak egy kicsit húzza vissza az átlagot.
Jóval többen dolgoznak ma Magyarországon, mint egy éve, de a júliusi foglalkoztatottsági számokban már látszanak baljós jelek. Arra viszont még várni kell, hogy kiderüljön, ez egy egyszeri megingás volt-e, vagy egy munkaerőpiaci válság kezdete.
Látványos a bérek emelkedése, de ahogy az infláció száguld, alig érnek valamivel többet a fizetések, mint tavaly ilyenkor.
A KSH adatai alapján az otthonkészült húsleves és a rántotthús is másfélszeresére drágult a 2018-as viszonyokhoz képest.
Több mint 8 százalékkal visszaesett júniusban az építőipar termelése az egy évvel korábbihoz képest, és sokkal kevesebb új szerződést is kötöttek, mint tavaly ilyenkor.
Bár néhány termék ára szinte sokkolóan emelkedett, félő, hogy nincs még vége a drágulásnak, sőt könnyen lehet, hogy jövőre is megmarad a két számjegyű infláció.
A jövőben helyrebillenhet az egyenleg, mert az elmúlt hónapok erős belső fogyasztása várhatóan csökkenni fog.
Az új lakások ára 19 százalékkal, a használtaké 20-szal nőtt az első negyedévben a tavalyi azonos időszakkal összevetve, illetve 7,3 és 4,8 százalékkal az előző negyedhez képest.