Megérkezett a válság a magyar turizmusba
Amióta kijött a turizmus a járvány alatti lezárásokból, nem történt ilyen: kevesebb időt töltöttek Magyarországon a turisták, mint egy évvel korábban.
Amióta kijött a turizmus a járvány alatti lezárásokból, nem történt ilyen: kevesebb időt töltöttek Magyarországon a turisták, mint egy évvel korábban.
Minimálisan nőtt a kiskereskedelmi forgalom, de ez úgy jött össze, hogy a benzinkutakat megrohamozták az emberek, ételből kevesebbet vásároltak, mint tavaly ilyenkor.
Nem csoda, hogy annyi minden brutálisan drágul a magyar iparban, már az előállítás is sokkal több pénzbe kerül, mint egy évvel, vagy akár csak egy hónappal ezelőtt.
Lezárult az utolsó hagyományos népszámlálás. Hétmillió kérdőív online érkezett be, ami minden előzetes várakozást felülmúlt.
A KSH januárban még 9,68 milliósra mondta a hazai lakosság számát, ehhez képest a Népszava szerint összesen legfeljebb 9,3 millió népszámlálási kérdőív érkezhetett be.
7,7 százalékos növekedést mért a KSH a beruházásokban. A külföldi vállalatok és az ingatlanfejlesztők sok fejlesztésbe vágtak bele, az állam visszafogja a kiadásait.
Folytatódik a születésszám drasztikus visszaesése, majdnem ezerrel kevesebb gyerek született szeptemberben és októberben is, mint tavaly olyankor. A demográfia jó híre az eközben, hogy a halálesetek száma mostanra visszatért oda, ahol a járvány előtti őszökön volt.
Drámai zuhanás nincs a foglalkoztatottságban, de már hónapok óta folyamatosan romlik a helyzet.
Az inflációval korrigálva annyit érnek most a fizetések, mint 2020 végén. A teljes állásban dolgozó magyarok fele visz csak haza 285 ezer forintnál többet havonta.
A központi árdiktálás paródiája, hogy a tojással és a burgonyával bővítette a kormány az ársapkás termékek körét. A hatósági árak a gyorsuló infláció tüneti kezelésére sem alkalmasak.
1,6 százalékkal nőtt az építőipari termelés az egy évvel ezelőttihez képest, de 20,9 százalékkal kevesebb új szerződést kötöttek meg.
Négyszázezer fölötti azoknak a száma, akiknek a nyugdíja nem éri el a havi 100 ezer forintot.
Brutális az áremelkedés, hát még ha részleteire bontjuk, miből jött ki a KSH adata a 21,1 százalékos inflációról. Megnéztük a 140 termékcsoportot, amelyből kiszámolják, mekkora a drágulás.
Nem sikerült megállítani az infláció száguldását, még a szeptemberihez képest is emelkedtek az árak. A most közzétett 21,1 százalékos októberi adat annyira magas, amilyet 1996 óta nem láttunk Magyarországon.
Ötödik hónapja tart a bővülés, de a magas energiaárak közbeszólhatnak.
Szeptemberben 3 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom az előző évhez képest, ám a növekedés nem mindenhol egységes.
A járvány előtti szinttől még mindig távol jár a szálláshelyek forgalma, ám 2021-hez viszonyítva kicsit jobban indult az ősz. Néhány szálloda bezárása már látszik a statisztikában, de ez még nem drámai bezárási hullám.
Elkészítettük a kalkulátort, amellyel bárki kiszámolhatja, mekkora inflációval szembesül.
A garantált bérminimumot a második negyedévben 568 ezer teljes munkaidős dolgozó kereste meg.
Az idei első három negyedévben 7,7 százalékkal több új lakást adtak át, mint tavaly, de hamarosan ez a szám még nagyobbat nőhet. Budapesten majdnem kétszer annyi lakás építését tervezik, mint egy évvel ezelőtt.