Ezért nem nagyon lehet csodálkozni azon, milyen gyorsan nőnek az élelmiszerek árai
Egyre gyorsabban emelkednek a mezőgazdasági árak - derül ki a KSH friss összesítéséből. A gabonafélék felvásárlási ára például 64,9 százalékkal nőtt egy év alatt.
Egyre gyorsabban emelkednek a mezőgazdasági árak - derül ki a KSH friss összesítéséből. A gabonafélék felvásárlási ára például 64,9 százalékkal nőtt egy év alatt.
Kezdenek visszatérni a vendégek, de nagyon messze van a magyarországi szálláshelyek forgalma a járvány előtti szinttől.
Az egymást követő tizedik hónapban lett hiány a termék-külkereskedelemben.
A 140 termékcsoportból, amelyből a KSH összerakja az inflációs számot, 78-ban is 10 százalék fölötti volt a drágulás. Összegyűjtöttük, mi húzta igazán fel az inflációt, és mi volt az a néhány tétel, amelynek csökkent az ára.
Márciushoz képest csökkent, az egy évvel ezelőttihez viszonyítva azonban nőtt az ipari termelés.
1999 decemberében volt utoljára nagyobb infláció, mint most, amikor 10,7 százalékkal nőttek a fogyasztói árak az elmúlt egy évben. A legdurvábban az élelmiszerek ára szállt el, ott átlagosan 18,7 százalékos a drágulás, de a tartós fogyasztási cikkek ára is 10 százalék fölött nőtt.
15,8 százalékkal több pénzt költöttek a magyarok a boltokban idén áprilisban, mint egy évvel korábban. A legdurvább ütemben a benzinkutak forgalma nőtt.
A Balaton déli partján legalább öt napra kell foglalni ahhoz, hogy kiadják a szobát.
A szolgáltató szektor magára talált a tavalyi lezárások után, és óriásit dobott a GDP-n, az ipar pedig a háború első heteiben még nem nagyon érezte meg a harcok hatását, így együtt kimondottan nagy növekedést adtak ki január és március között.
Megállíthatatlanul nőnek a termelői árak, ez pedig átszivárog azokba az árakba is, amelyeket a vásárlóknak ki kell fizetniük.
8,7 százalékkal több beruházás volt az idei első negyedévben, mint egy évvel korábban. Főleg a lakásépítők és a villamos berendezéseket gyártó cégek vállaltak új beruházásokat, a járműgyártók, a boltok és az állam kevesebb pénzt szánt erre.
Március óta 9 ezren vesztették el az állásukat, de továbbra is úgy tűnik, hogy inkább a munkaerőhiány okozhat problémákat, nem a munkanélküliség.
Egy év alatt 18,5 százalékkal nőtt a nettó, 17,5 százalékkal a bruttó átlagkereset.
A háború hatásai még alig érték el a magyar gazdaságot március végéig, az ipar tavalyinál jobb teljesítménye, valamint az, hogy 2021 elejével ellentétben a szolgáltató szektor jól működött, együtt nagy GDP-növekedést eredményezett az idei első negyedévben. Sőt, még a nagy infláció is segítséget nyújtott abban, hogy ez a mutató szép legyen.
A magyar ipar teljesítménye jobb volt márciusban, mint egy évvel korábban. Az autógyárak számára már ekkor súlyos gondokat okozott az orosz–ukrán háború, a többi ágazat az első hetekben annyira még nem érezte meg a rossz hatásokat.
Szépen nőtt az építőipar teljesítménye, az árak azonban eközben nagyon elszálltak.
Épp 10 százalék alatt maradt az infláció, azonban a drágulást senki nem ússza meg, a legdurvábban az élelmiszerek ára lőtt ki.
Megállíthatatlanul száguld az infláció, áprilisban már 9,5 százalékos volt. Még márciushoz képest is látványos volt az árak emelkedése.
Hatalmasra nőtt a külkereskedelmi hiány január és március között.
Országosan 26 százalékkal kevesebb lakást adtak el az idei első negyedévben, mint egy évvel korábban ilyenkor. A visszaesés mértéke a kisebb városokban a legnagyobb, de Budapesten is közel 10 százalékos. A lakások alapterülete több mint egy négyzetméterrel nőtt.