#Kokett

És akkor mi van, ha tetszeni akarok?
 

És akkor mi van, ha tetszeni akarok?

Viszonylag fiatalon megértettem, hogy szépnek lenni feladat és kötelesség. Hogy a külsőm lehet előny, de sokszor inkább hátrány. Hogy a testem mindig korlát, csatatér, sosem nyugvópont. A női lét önellentmondása, hogy az egyenlőségünk folytonos bizonygatása, a tárgyiasítás elkerülése közben az is fel-felmerül: „Akkor mi van, ha tetszeni is akarok?”. Erről le kell, hogy mondjak?



Kisebb, mint ahogy a férfiak gondolják
 

Kisebb, mint ahogy a férfiak gondolják

Teljesítménykényszertől szenvedünk, ami nem csak szervi, de gondolati impotenciához is vezet. Ahelyett, hogy magunkat és a világnézetünket is az Orbán-tengelyen határoznánk meg, képesek vagyunk még alternatív társadalmakban gondolkodni? El tudjuk képzelni, hogy szabadok vagyunk? És az hogyan nézne ki?


Eljött a drámakirálynők ideje
 

Eljött a drámakirálynők ideje

Egész életemben azt hallgattam, hogy drámai vagyok, „túl sok”, számoljak el tízig, ne lángoljak, mert kiégek, ne éljem bele magam, mert csalódni fogok. Legyek diplomatikus, tiszteljem a hierarchiát, stb. Aztán egy orosz független csatorna főszerkesztőjével interjúztam, megkérdeztem mit ajánl a magyaroknak, hogyan ne kerüljünk a putyini útra. „Legyetek drámakirálynők” – válaszolta. És én azt hiszem megértettem, hogy erre az időszakra készültem egész életemben.



Versek egy elvágyódó generációnak
 

Versek egy elvágyódó generációnak

Van, hogy a közélet annyira pörög, hogy beleszédülsz. A politika Magyarországon mindent átitat, mindenhová beszivárog. Miről lenne érdemes beszélni? Mi alapján tájékozódjunk? Könnyű kiégni és homokba dugott fejjel tudomást sem venni arról, ami körülöttünk történik. Számomra a költészet jelent egyfajta menekülést, miközben az egész generációmat foglalkoztatja a menekülés – a menekülés az országból. Az e heti hírlevél ezt a témát dolgozza fel néhány versen keresztül.