Kína megépítette a világ legnagyobb szélturbináját, 36 ezer háztartást lát el árammal
Egy év alatt 54 ezer tonnával kevesebb szén-dioxid juthat a levegőbe egy új kínai szélturbinának köszönhetően. Az egység az eddigi legnagyobb, amit építettek.
Egy év alatt 54 ezer tonnával kevesebb szén-dioxid juthat a levegőbe egy új kínai szélturbinának köszönhetően. Az egység az eddigi legnagyobb, amit építettek.
December eleje óta a kínaiak szerint közel 60 ezer ember halt bele a vírusfertőzésbe, míg korábban azt állították, hogy a járvány a kitörése óta mindössze 5000 áldozatot szedett.
Amerika számára egy olyan új hidegháborús helyzet az ideális, amelyben a szereplők úgy érzik, választaniuk kell Kína és az USA között. Ez nehéz döntés elé állíthatja Európát, s különösen Magyarországot. Salát Gergely Kína-szakértőt kérdeztük a helyzetről.
Teli kórházak, sorok a krematórium előtt, gyógyszerhiány – ez van most Kínában, ahol kicsit több mint egy hónapja oldották fel a Covid-korlátozásokat. A kínai hatóságok próbálják elfedni a valós helyzetet, szombatra például mindössze két Covid-halottat jelentettek, noha szakértők szerint naponta több ezer áldozatot szedhet a járvány.
A külügyminisztérium úgy tudja, hogy nincs fennakadás az építkezésben.
Az amerikai Apollo-program során a tudósok csak kevés oxidált vasat találtak a Holdról hozott kőzetmintákban. A kínai Csang'o-5 mintáival más a helyzet.
Mire lehet számítani akkor, ha Oroszország elveszíti Ukrajna elleni háborúját, és 23 év után megbukik Vlagyimir Putyin? Miért van értelme ezen egyáltalán gondolkozni? Oroszországban él több mint 120 etnikum, van 11 időzóna, számtalan egymással versengő fegyveres frakció, és rengeteg (atom)fegyver. A kérdés az, hogy lesz-e összeomlás.
A BioNTech-Pfizer mRNS-oltóanyaga nem érhető el széles körben Kínában. Választható ajándékként hepatitis B elleni oltás is.
Salát Gergely Kína-szakértő szerint a keleti nyitás politikájába becsúszott egy kommunikációs félreértés, de ha a debreceni akkumulátorgyár tényleg megvalósul, az nagy dobás lesz – írja az e heti HVG.
Kínában tombol a koronavírus-járvány, miután megszüntették a zéró-tolerancia politikát. Peking tárgyal a Pfizerrel, amely hatalmas üzletet szimatol, hiszen 1,4 milliárd emberről van szó.
Kína úgy tervezi, 2024-re befejezi az építését az EAST nevű optikai teleszkópnak, ami nemcsak Ázsia, de a keleti félteke legnagyobb ilyen szerkezete lehet. Rekesznyílása elérheti a 6 métert, a tükör pedig 8 méteres lehet.
Az esetszámok egyelőre alacsonyak, de egyre gyakrabban mutatják ki, hogy az XBB.1.5 okozott fertőzést.
Nem adnak ki több vízumot dél-koreaiaknak, kérdés, mi lesz a már meglévőkkel.
Kína immár nem elszigetelt, ami járványügyben az országban történik, az nem áll meg a határoknál. Az autoriter rendszer okozta károkat az egész világ meg fogja érezni, írja a New York-i Bard College korábbi professzora.
Tajvan vissza tudna verni egy kínai támadást, de nagy veszteségeket szenvedne. A szakértők szerint a sikerhez kulcsfontosságú az Egyesült Államok segítsége és Japán együttműködése is.
Ázsia legnépszerűbb turistacélpontja nagyon várja a kínaiakat.
Ez Honan lakosságának közel 90 százaléka.
„Adjátok vissza a pénzünket!” – kiabálták.
Pont akkor, amikor egy német delegáció a szigetre látogat.
Kína újranyitotta határait három év covid-zárlat után. Az országban tombol a járvány, ám erről a hatóságok nem vesznek tudomást, vagy legalábbis nem tájékoztatnak róla.