Netanjahu pártja petíciót indított, hogy Ciszjordániát csatolják Izraelhez
A petícióban azt írták, hogy meg kell akadályozni egy újabb mészárlást az országban.
A petícióban azt írták, hogy meg kell akadályozni egy újabb mészárlást az országban.
A bejelentést a szélsőjobboldal nagy bulival ünnepelte meg a jeruzsálemi Nemzetközi Kongresszusi Központban.
Visszatért a hatalomba Benjamin Netanjahu a szélsőjobb hullámán és ellenfelei rossz taktikája révén. Félő, hogy az ultranacionalista fordulat sebet ejt az izraeli demokrácián.
Tizenkét év után ellenzékbe kerülhet a miniszterelnök vezette Likud.
A miniszterelnök pártja hat képviselői helyet elveszített, de még így is a legnagyobb párt lesz a parlamentben.
A vita csak látszólag szól a költségvetésről, igazából a nagykoalíciós partnerek, Benjamin Netanjahu és Beni Ganc harca áll a háttérben. A tét egyebek közt a baloldal jövője, illetve hogy Netanjahu megúszhatja-e a büntetőperét, melyben csalással és korrupcióval vádolják.
Hiába áll koronavírus-járvány nyomása alatt Izrael, negyedszer is választásokra kényszerülhet, mert három után még mindig patthelyzet van, egyedül senkinek sincs többsége a parlamentben. Benjamin Netanjahu és Beni Ganc most sem jutott egyezségre, az előbbi arra játszik, hogy legközelebb talán megszerzi a többséget.
Még négyezer, a koronavírus miatt karanténban élő polgár szavazatai hiányoznak, de ezek nem befolyásolják érdemben a végeredményt.
Szám szerint 37-et.
Tévébeszédben mondta el, hogy ő nem korrupt, hanem összeesküvés áldozata.
Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő politikai jövője a tét a patthelyzetet okozó választás után. Közben az önálló palesztin állam létrehozására egyre csekélyebb az esély.
Kicsúszni látszik a hatalom Benjamin Netanjahu kormányfő kezéből a döntetlenre végződött izraeli választás után. A nem végleges adatok alapján hosszú és keserves kormányalakítási tárgyalások várhatók. Az sem kizárt, hogy a demokráciából időnként gúnyt űző, az utóbbi évtizedben az izraeli politikát meghatározó Netanjahu politikai karrierje véget ér.
Patthelyzetet eredményezett az öt hónap után megismételt választás kedden Izraelben: a legerősebb politikai erő Beni Ganz centrista Kék-fehér pártja lett, míg a Benjámin Netanjahu miniszterelnök vezette jobboldali Likud egy-két mandátummal kevesebbet kapott, és jobboldali-vallásos tömbjével együtt sem sikerült többséget szereznie - jelentették az exit poll-felmérések első, még hozzávetőleges eredményei alapján az izraeli tévécsatornák.
A kampány és a korrupciós vádak nehezen férnek össze.
Netanjahunak nem sikerült kormányt alakítania.
Várhatóan Benjamin Netanjahu, becenevén Bibi alakíthat koalíciós kormányt Izraelben, miután az általa vezetett Likud és a jobboldali pártok szereztek többséget a keddi parlamenti választáson. Minden bizonnyal új fejezet kezdődik a 71 éves Izrael történetében, hiszen immár maga Netanjahu is szorgalmazza a nemzetközi jog szerint megszállt Ciszjordánia zsidó kolóniáinak annektálását.
Az exit pollok szerint a kormányzó Likud és a Kék-fehér párt fej fej mellett végzett az izraeli választáson, de ismét Benjamin Netanjahu alakíthatna kormányt.
A Likud pártigazgatója szerint a Jobbik akut veszélyt jelent.
Ez még nem a hivatalos álláspont, a kormány politikáját egyelőre nem változtatja meg a Likud által elfogadott határozat.
A Benjamin Netanjahu vezette Likud párt Nemzetközi Kapcsolatokért felelős igazgatója is segítette a Fidesz Soros-ellenes kampányát.