Cseh leányvállalatot alapított a kormány kedvenc energiakereskedője
A cég már megkapta az áram- és gázkereskedelemhez szükséges engedélyeket Csehországban.
A cég már megkapta az áram- és gázkereskedelemhez szükséges engedélyeket Csehországban.
Megvásárolná a litván Achemos Groupot a MET Csoport. A társaság egyelőre nem kommentálta a litván lapértesülést.
A 8 megawattórás tárolási kapacitású Megapackot Százhalombattán építik fel.
A cégcsoport növekedési stratégiájában egyre fontosabb szerep jut a megújuló energiát termelő projekteknek.
Magyarország legnagyobb vezetékes földgázelosztójának közel fele már eddig is a felcsúti milliárdos cégcsoportjáé volt.
Jövő év elején már németországi ipari nagyfogyasztóknak értékesítene gázt a MET Csoport frissen alapított cége. Később villamosenergiát is kínálnak, 2022-től pedig lakossági ügyfeleket is kiszolgálnak. Mindehhez bőséges gáztárolói kapacitást vásároltak csütörtökön.
A Keppel Infrastructure 20 százalékos részesedést szerzett a svájci székhelyű MET Csoportban; a stratégiai partnerség célja, hogy közösen vásároljanak energetikai eszközöket az európai piacon – közölte a MET Csoport csütörtökön az MTI-vel.
Jóváhagyták a hatóságok a MET Csoport új tranzakcióját.
Sok előnnyel jár a –161 fokra lehűtött, cseppfolyós földgáz. Mivel könnyen és olcsón szállítható, az LNG világszerte átalakíthatja az energiapiacokat.
Jó úton halad Magyarország a zöldenergia-felhasználásban, a napenergia terén például komoly fejlesztések várhatók. A vállalatoknál még mindig a földgáz és az áram a legfontosabb energiaforrás, és előretör a gáz cseppfolyósított formája, az LNG is.
Az energia piaca leegyszerűsítve ugyanúgy működik, mint bármely más terméké. A versenypiaci szolgáltatóknál azonban igen bonyolult logisztikai és tőzsdei folyamatok zajlanak a háttérben – ennek köszönhetően például az a furcsaság is előállhat, hogy Ausztria felől jön hozzánk az orosz gáz.