Saját sebességi rekordját szárnyalta túl az amerikai robotkutya
A Massachusettsi Műszaki Egyetemen fejlesztett Mini Cheetah végsebessége korábban 9 km/h volt, most azonban jóval gyorsabban is képes mozogni.
A Massachusettsi Műszaki Egyetemen fejlesztett Mini Cheetah végsebessége korábban 9 km/h volt, most azonban jóval gyorsabban is képes mozogni.
Ha a spagettire és a palacsintára gondol, akkor ön majdnem érti a kémiát.
Az MIT kutatói és egy izraeli orvosi intézmény közös erővel vizsgálta meg, hogyan lehet hatékonyan fertőtleníti és ezáltal ismét biztonságosan viselni az N95-ös, itthon FFP2 jelzésű maszkot. A kulcsszó a hidrogén-peroxid.
Az ELTE Apáczai János Gimnázium tanulója, Saracco Lucio már az előválogatáson bejutott az egyetem 2022-ben induló évfolyamára.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem tudósainak algoritmusával majdnem olyan ügyes lehet a jövőben a robotok keze, mint az emberé.
Mélytanuló algoritmus segítségével készíthető nagyon nagy felbontású baleseti kockázati térkép városok úthálózatáról.
Egy amerikai kutatás a kilakoltatási moratórium felfüggesztése és a Covid–19-fertőzések kapcsolatát elemezte. Arra a megállapításra jutott, hogy a kilakoltatás nem csak azokat érinti hátrányosan, akik elveszítik a lakhatásukat.
Komoly kutatások folynak annak érdekében, hogy a drónok az eddiginél gyorsabban repüljenek, de közben nagy biztonsággal kerüljék el az akadályokat.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem és a sanghaji Jiao Tong Egyetem kutatói egy felfújható, rugalmas, de jól működő neuroprotézist készítettek.
A környezetszennyező polietilén változtathatja igazán környezetbaráttá a divatipart – állítják amerikai szakemberek a Nature Sustainability című folyóiratban megjelent tanulmányukban.
Az ultrahanghullámok orvosi képalkotó frekvenciákon képesek lehetnek károsítani a koronavírusokat: lerombolhatják és megrepeszthetik a vírusok köpenyét és tüskéit – mutatták ki számítógépes szimulációkban a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói.
Kit ne bosszantottak volna már apró, repülő rovarok? A Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) szakemberei nem haragszanak rájuk, hiszen éppen tőlük merítettek ötleteket egészen újszerű drónok tervezéséhez.
Ígéretes megoldással rukkoltak elő az MIT kutatói: rézvirágból kivont sejtekből készítettek fatárgyakat.
Az amerikai Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) tudósai egy rézhálóval és akkumulátorral szerelt arcmaszkot terveztek, ami megvédené a felhasználóját és a környezetében lévőket is.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) mérnökei mintegy 200 ezer köhögés segítségével képezték ki azt az algoritmust, ami akkor is kiszűri a koronavírus-fertőzöttet, ha annak a köhögésen kívül semmilyen más tünete nincs.
A virtuális asszisztensek az otthonok után szépen lassan a munkahelyekre is megérkeznek. Míg a beszédfelismerő mesterséges intelligenciát alkalmazó házi készülékek leginkább a kényelmet szolgálják, az üzleti szereplők számára hatékonyabb munkafolyamatokat biztosítanak a felhőn keresztül igénybe vehető asszisztensek. Az ügyfélszolgálat mellett adminisztratív feladatokat is rájuk lehet bízni, és az információszerzésben is segítik a dolgozókat.
Az alvás monitorozására szolgáló újfajta eszközt fejlesztett az amerikai Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT). A szerkezetnek több felhasználási módot is találtak.
Az anyagtudomány mindeddig eléggé elhanyagolta e kérdést, de most a tekintélyes amerikai műegyetem, az MIT kutatói pengés megoldással álltak elő.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem tudósai egy spagettitörő gépet is építettek, hogy rájöjjenek, miért törik mindig kettőnél több darabba a spagetti. A válasz jóval hasznosabb, mint elsőre gondolná.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem tudósai egy olyan, 500 millió fényévre lévő forrást találtak, amely 4 napon át sugároz rádiójeleket, majd 12 napra elhallgat. Az 500 napos megfigyelés alatt végig tartotta a menetrendet.