Itt a repülés új forradalma: megcsinálták az ionmeghajtású repülőgépet
A Massachusettsi Műszaki Egytem kutatói egy olyan megoldást fejlesztettek ki, ami nemcsak környezetbaráttá, de némává is teszi a repülőgépeket.
A Massachusettsi Műszaki Egytem kutatói egy olyan megoldást fejlesztettek ki, ami nemcsak környezetbaráttá, de némává is teszi a repülőgépeket.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatói a SkinBot nevű robottal segítenének detektálni a bőrön tapasztalható legkisebb elváltozásokat is.
A tudósokat nemcsak az a kérdés foglalkoztatja, hogy van-e élet a Földön kívül, hanem az is, hogy hogyan hozhatnánk egy tőlünk sok száz/ezer fényévre lévő esetleges idegen civilizáció tudtára, hogy létezünk. A Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) egyik kutatója szerint sikerült megtalálni a választ ez utóbbi kérdésére.
Az eddiginél hatékonyabb védelmet fejlesztettek ki a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) szakemberei az év elején az Intel processzoraiban felfedezett súlyos biztonsági hibára. A kérdés csak az, elfogadja-e az új megoldást a gyártó.
Felbocsátása után öt hónappal máris két új bolygóra bukkant a TESS nevű exobolygóvadász.
Izgalmas projekten dolgoznak az MIT kutatói: sikerült elérniük, hogy pusztán gondolatok révén irányíthatóvá tegyenek egy robotot, a hibás manővereket pedig egy egyszerű suhintásával korrigálhatóvá tegyék.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatói olyan rendszert fejlesztettek, amely képes a visszaverődő rádiójelekből megállapítani, hányan vannak és épp mit csinálnak az emberek egy zárt szobában.
Apró elektronikus chipekkel és milliónyi génmódosított élő sejttel teli lenyelhető kapszulát fejlesztettek ki amerikai kutatók, remélve, hogy az eszköz egy nap alkalmas lesz arra, hogy az emberek gyomrából jelezze a különböző betegségek előjeleit.
Nem csak a földi, a vízi közlekedés is alapos változáson megy keresztül az elkövetkező években. Az MIT egy ezzel foglalkozó csapata olyan hajókat gyártott 3D nyomtatással, melyek saját magukat kormányozzák, és másra is jók a személyszállításon kívül.
Az álhírek sokkal gyorsabban terjednek, mint a valódiak – állapította meg a Massachusettsi Műegyetem (MIT) legújabb tanulmánya. Az egyik társszerző szerint egyértelműen a hamisítóknak áll a zászló.
Mert így biztonságosabb. A szakemberek nem fűrészelik le az ujjukat, és inkább a tervezésre koncentrálhatnak.