Fordulat: a kínaiak lenyomhatják az amerikaiakat a mesterséges intelligencia fejlesztésében
Tavaly 15,2 milliárd dollárt fektettek be a mesterséges intelligencia fejlesztésébe világszerte. A pénz fele Kínába ment, és csak a 38 százaléka az USA-ba.
Tavaly 15,2 milliárd dollárt fektettek be a mesterséges intelligencia fejlesztésébe világszerte. A pénz fele Kínába ment, és csak a 38 százaléka az USA-ba.
Vannak olyan tevékenységek, amelyekről el sem tudnánk képzelni, hogy gépek is elvégezhetik az ember helyett. A MIT új mesterséges intelligencia alapú „horrorszerzője” éppen ennek az ellenkezőjét bizonyítja.
Nem kell fizikai érintkezés, akár 30 centi távolról is tölthető több készülék is egy startup újdonságával.
"A klímavitát érdemes a tények talaján folytatni, nem pedig a morális pánik nyomása alatt" - javasolja a HVG munkatársa, aki szerint a globális felmelegedés ügyében a 3 százaléknyi "elhajló" hangját is érdemes meghallani.
Emberek millióinak életét változtathatja meg egy hamarosan megjelenő új és olcsó eszköz, amelyik Braille-írásra fordítja a nyomtatott szövegeket.
Nem kell előre meghatározott helyen és időben tanulni egy nyelvet, amerikai kutatók ugyanis kitalálták, hogyan lehet úgynevezett hulladékidőket kitölteni ezzel.
A most elkészült anyag az acél sűrűségének alig 5 százalékát éri el, mégis 10-szer erősebb a fémnél.
Halloweenkor akár még a fotók is ijesztő átalakuláson mehetnek keresztül, legalábbis a MIT különös projektjének keretében.
Videók nézésével treníroztak egy algoritmust, amelyik ezután interakciókat tudott megjósolni.
Felkerült a legnagyobb kódmegosztó oldalra az a program, amelyik az Apollo 11 űrhajót vezérelte, és többen rögtön el is kezdték elemezni a kódot.
Olyan napelemet fejlesztettek, ami felhős időben, sőt akár este is képes folytatni az áramtermelést.
Bár egyelőre csak korai szakaszában van az alábbi „origami robot”, néhány év múlva sokszor bevetésre kerülhet, ha mondjuk egy gombelemet nyelt le egy gyerek.
Elon Musk régóta dédelgetett álma, a Hyperloop névre keresztelt vasút pályája már épülőben van, nemrég pedig az is kiderült, kik építhetik meg magát a járművet.
A világ egyik legismertebb innovációcentrikus szemléletmódú egyetemén, a startupok katapultjának számító Massachusetts Institute of Technologynál (MIT) kidolgoztak egy olyan akkumulátort, ami saját magát képes feltölteni.
A MIT kutatói a legtermészetesebb energiaforrást használják újszerű akkumulátoruk töltéséhez.
Ki mást zavarhat a legjobban a különböző eszközökbe rakott elemek és akkumulátorok cserélgetése és töltése, mint az MIT kutatóit és a Samsung fejlesztőit? Közös kutatásuk eredményeként egy új tipusú elemet alkottak, amely életünk végéig szolgálhat minket.
A MIT kutatói arra tanítják a számítógépet, hogy aszerint pontozzon képeket, hogy az milyen mély benyomást gyakorol szemlélőjére.
Forradalmian új, ám meglepően egyszerű alapokon nyugvó eljárást dolgoztak ki a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) kutatói arra, hogy idejében felismerhető legyen a Parkinson-kór.