Fordulat: a kínaiak lenyomhatják az amerikaiakat a mesterséges intelligencia fejlesztésében
Tavaly 15,2 milliárd dollárt fektettek be a mesterséges intelligencia fejlesztésébe világszerte. A pénz fele Kínába ment, és csak a 38 százaléka az USA-ba.
Tavaly 15,2 milliárd dollárt fektettek be a mesterséges intelligencia fejlesztésébe világszerte. A pénz fele Kínába ment, és csak a 38 százaléka az USA-ba.
Vannak olyan tevékenységek, amelyekről el sem tudnánk képzelni, hogy gépek is elvégezhetik az ember helyett. A MIT új mesterséges intelligencia alapú „horrorszerzője” éppen ennek az ellenkezőjét bizonyítja.
Nem kell fizikai érintkezés, akár 30 centi távolról is tölthető több készülék is egy startup újdonságával.
"A klímavitát érdemes a tények talaján folytatni, nem pedig a morális pánik nyomása alatt" - javasolja a HVG munkatársa, aki szerint a globális felmelegedés ügyében a 3 százaléknyi "elhajló" hangját is érdemes meghallani.
Emberek millióinak életét változtathatja meg egy hamarosan megjelenő új és olcsó eszköz, amelyik Braille-írásra fordítja a nyomtatott szövegeket.
Nem kell előre meghatározott helyen és időben tanulni egy nyelvet, amerikai kutatók ugyanis kitalálták, hogyan lehet úgynevezett hulladékidőket kitölteni ezzel.
Felkerült a legnagyobb kódmegosztó oldalra az a program, amelyik az Apollo 11 űrhajót vezérelte, és többen rögtön el is kezdték elemezni a kódot.
Olyan napelemet fejlesztettek, ami felhős időben, sőt akár este is képes folytatni az áramtermelést.
A világ egyik legismertebb innovációcentrikus szemléletmódú egyetemén, a startupok katapultjának számító Massachusetts Institute of Technologynál (MIT) kidolgoztak egy olyan akkumulátort, ami saját magát képes feltölteni.
A BME Közép-Kelet-Európában az első intézmény, ahol bevezetik a Massachussets Institut of Technology vállalkozásfejlesztési programját.