Révész: Országaltatók, országébresztők
Az álmok tömeggyilkosa a valóság, mely minden reggel visszatér. Vélemény.
Az álmok tömeggyilkosa a valóság, mely minden reggel visszatér. Vélemény.
A korai Fidesz bátorításként szolgált a politizáló civil szervezetek számára, és arra buzdított, hogy mindenki beszéljen szabadon.
Hogy MSZMP KB, meg ideológiai titkár? Ugyan már, kedves olvasóink, ne kicsinyeskedjünk.
Nyolcvanhárom éves korában pénteken elhunyt Pozsgay Imre volt államminiszter, egyetemi tanár – közölte a család az MTI-vel.
A hivatalos, a KISZ és az MSZMP által szervezett szocialista ünneplés 1986-ban még nem ismert alternatívát. Amikor abban az évben néhány ezer fiatal mégis az utcára vonult ünnepelni, a rendőrség brutálisan beavatkozott. Tüntetőket tartóztattak le, kutyás rendőrök oszlatták fel a tömeget, fújtak gázsprayt, gumibottal verték az embereket és megfélemlítésként a személyijüket is elvették. Kereken 30 éve zajlott le az úgynevezett "Lánchídi csata".
Miközben a Fidesz évtizedek óta fékezi, hogy kiteregessék a rendszerváltás előtti titkosszolgálatok szennyesét, Orbán Viktor most meglepő javaslattal állt elő. Szerinte semmit sem szabad kitakarni a régi dokumentumokból, és a rendszer áldozatai döntsék el, mit hoznak nyilvánosságra. Megnéztük, hogy a Bayer Zsoltnak adott interjúban bedobott ötlet milyen következményekkel járna, és hogy végül kiderülne-e, hogy kik voltak a besúgok és a kémek?
Ismeretlen forrásból származó, 17 kilogrammnyi Napóleon-aranyérme került az MSZMP kezébe 1987-ben, aztán a jegybanknál letétbe helyezett kincs egy pártközeli ügyvéd kezébe került és eltűnt – derül ki Ungváry Krisztián történész a Figyelőben megjelent cikkéből.
A pártelnök méltatta az MSZP szerepét a békés átmenetben, a párt eredményekben gazadag múltját. Reméli, hogy sikerül új értékalapokat teremtve a régiekhez méltó pártot faragni az MSZP-ből.
Az adatok tárolására vonatkozó adatbiztonsági vizsgálatot kezdeményezett a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) az MSZP egykori, Köztársaság téri székházában "felejtett" kommunista iratok miatt – írta keddi számában a Magyar Nemzet.
Horn Gyula büszkén testesítette meg a folytonosságot, amely a szocialisták szerint 1956, a Kádár-korszak és a rendszerváltás közt fennáll, és amit a jobboldal minden erejével tagadni igyekszik, ugyanakkor a rendszerváltás évében a többpártrendszer elismerése mellett leghatározottabban kiálló KB-tagok közé tartozott.
Jelenleg az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára anyagainak feldolgozása zajlik a Biszku-ügyben. Az ügyészség történész szaktanácsadókat is bevont a bizonyítás irányainak meghatározása érdekében.
A mi kommunistánk jó kommunista – ezt az elvet a folyamatossá és szigorúbbá teendő nemzetbiztonsági ellenőrzéseknél is meghonosítaná a Fidesz.
Kisebb nyilatkozatcsatát folytatott a KDNP és az MSZP. Az előbbi az innen-onnan összeollózott kampányfilm miatt kritizálta a szocialistákat, megvédve közben Hoffmann Rózsát is. Az MSZP szerint a Fidesz soraiban több a volt párttag, mint az MSZP-nél.
„Aczél: Amíg Ön tagja a pártnak, adja meg a tiszteletet a párt első titkárának! – Rákosi: Mit jelent a tisztelet? – Aczél: Mondja úgy, hogy Kádár János elvtárs!” Az épületes párbeszédet 1962. július 17-én, Krasznodarban rögzítette magnetofonszalagra a szovjet vagy magyar (esetleg mindkét) titkosszolgálat műszaki apparátusa.
Kérlelhetetlen szigorral csapott le a pénznyerő gépeket üzemeltető – korábban igencsak szabadjára engedett – vállalkozókra 1984-ben Kádár János apparátusa. A gépeket hónapokon belül kitiltották a vendéglátó-ipari egységekből, a játék automatákat pedig külön bizottság felügyelte, hogy nem sértik-e jóízlést. Viszont a nagy igyekezet közben hagytak egy kiskaput a Demján Sándor vezette Skála leányvállalatának, amely a gépek felét birtokolta.