Minden párt szép szavakkal ígért a nőknek
Leánykérés a Jobbiknál, „Kormányváltás a nőkért című program” az MSZP-nél, aláírásgyűjtés az LMP-nél és akciótervek a Fidesznél. Így ünnepelték a nőket a parlamenti pártok.
Leánykérés a Jobbiknál, „Kormányváltás a nőkért című program” az MSZP-nél, aláírásgyűjtés az LMP-nél és akciótervek a Fidesznél. Így ünnepelték a nőket a parlamenti pártok.
Az ellenzék szempontjából a lehető legrosszabbkor jött Zuschlag János nyilatkozata arról, hogy 2006-ban 50 millió forintot kapott szocialista vezetőktől azért, hogy lépjen vissza a képviselőjelöltségtől, valamint arról, hogy az akkori sportminiszter Gyurcsány is tudhatott azokról a dolgokról, amelyekért végül Zuschlagot ültették le. A mutyi ugyanakkor nagykoalícióban folyt ezekkel a pénzekkel, így a Fidesznek sem érdeke, hogy minden kiderüljön, csakúgy, mint az őszödi beszéd jelentéseinek nyilvánosságra kerülése esetében. Megpróbáltuk összeszedni, mi, miért történhetett, a Fidesz beígért „két aknájának” egyikéről van-e szó.
Nyolcpontos ígéretcsomaggal formálódik a baloldali ellenzék gazdasági programja, melyhez már korábban elhangzott elképzelések is társulnak. Nettó 100 ezres minimálbér, gyógyszertámogatás a nyugdíjasoknak, az élelmiszerek áfájának csökkentése. Ezekkel azonban komoly bevételektől esne el a büdzsé, a pénzt valahonnan elő kell teremteni. Az ellenzék keze ugyanakkor meg van kötve: három százalék alatti hiány kell, vagyis több hitelről álmodni sem lehet. A progresszív adórendszer lehet az egyik kulcs, ám kérdéses, hogy az egyéb területeken elgondolt adócsökkentésekkel együtt ez mire lenne elég.
A lap főszerkesztője szerint az interjúval arra akartak rávilágítani, hogy évtizedek óta nem tiszta a közélet Magyarországon, Zuschlag János azért kereste meg őket, mert felháborította Simon Gábor esete. A könyv miatt a lap egyik szerkesztője felmondott.
Az MSZP szerint a Fidesz nem akar arról beszélni, mi van ma Magyarországon, ezért próbál olyan "lejárt szavatosságú" ügyeket elővenni, mint az őszödi beszéd és a Zuschlag-ügy.
Gyurcsány Ferenc a Facebookon egy olyan felvételrészletet közölt Zuschlag bírósági tárgyalásáról, melyen az egykori MSZP-s politikus arra panaszkodik egy legallgatott telefonbeszélgetés során, hogy Gyurcsány nem akarja elfogadni a korrupciót, mi több szerinte küldetéstudattal küzd ellene, ahelyett hogy tudomásul venné, hogy a rendszer pénzből és erőből működtethető. A DK megvizsgálja a jogi lépések lehetőségét a Zuschlag által a Napi Gazdaságban elmondottakkal kapcsolatban.
Zuschlag nem csak az 50 milliós szatyorról beszélt a Napi Gazdaságnak adott interjújában, hanem kendőzetlenül ecsetelte a Gyurcsány vezette sportminisztériumban lévő viszonyokat. Szerinte a DK mostani elnöke annyira utálta az MSZP-elnököt, Mesterházy Attilát, hogy még a mobiltelefon-használatát is korlátozta, pedig Mesterházy akkor a minisztérium államtitkára volt.
Zuschlag János hétfőn megjelenő botránykönyvében azt állítja: szocialista politikusok 50 millió forinttal kenték meg, hogy félreálljon, és ne induljon a 2006-os választásokon – írja a Blikk. Gyurcsány Ferenc szerint ebből egy szó sem igaz, valaki "anyagilag érdekelté tehette" a volt képviselőt, hogy ilyeneket mondjon.
Nyolc pontba foglalták azokat az ígéreteket, melyek mostantól az ellenzéki összefogás kampányának pozitív üzeneteit jelentik majd, és amelyeket – az érintettek reményei szerint: sikerrel – szembeállítanak a rezsicsökkentéssel nyomuló Fidesz retorikájával. A központi kampány egyelőre azért visszafogott, mert vidékre koncentrálnak, és a büdzsé is véges, a Jobbikkal viszont a jövő héten kirobbanhat egy kis plakátháború.
Az Ipsos közvélemény-kutató is arra számít a jelenlegi adatok alapján, hogy a Fidesz–KDNP nagyarányú többséget szerez az új Országgyűlésben – derült ki a Politikatörténeti Alapítványnak a parlamenti választásokról és a politikai előrejelzésekről szóló tudományos-szakmai konferenciáján, csütörtökön Budapesten. Az is kiderült, hogy a korábbinál sokkal kevesebben hajlandók szóba állni a közvélemény-kutatókkal, és hogy aggályos Mesterházy Attila hívekhez szóló felszólítása.
Feljelentést tesz két, Kecskemétet és környékét érintő közlekedésfejlesztési projekthez készített tanulmány miatt Király József, az MSZP kecskeméti elnöke.
A baloldali összefogás pártjai támogatják a parlament rendkívüli ülésének összehívását az ukrán válság miatt - mondta el Mesterházy Attila, az MSZP elnöke.
A Fidesz látványos projektekkel próbálja helyettesíteni a választási program hiányát, miközben a baloldal alaposan felkészült a győzelemre, csak éppen számolnia nem kell vele.
Pozitív bohóccal vágna vissza az MSZP XIV. kerületi kampánystábja az ellenzéki pártokat zrikáló CÖF-ös hirdetéseknek.
Mesterházy Attila azt várja, hogy a mentelmi bizottság Simon-ügyet tárgyaló ülésére hivatalos meghívó érkezzen és arra reagálni fog - mondta az MSZP szóvivője hétfőn újságírók kérdésére Oroszlányban, miközben a párt elnöke közel száz MSZP-szimpatizánssal találkozott. Veres Gábor arra reagált, hogy az Országgyűlés mentelmi bizottsága hétfői tanácskozásán úgy határozott: a testület következő ülésére meghívják a szocialisták elnökét, hogy megkérdezzék arról, mire alapozza azt a nyilatkozatát, miszerint Simon Gábor jövedelme nem függ össze a politikával, hanem az korábbi forrásfelhalmozás.
Az ellenzéki összefogás szerint az ágazat átalakításával "Fidesz-kirendeltségekké" válhatnak a takarékszövetkezetek. Az MSZP-s Tóbiás József hétfőn sajtótájékoztatón bírálta, hogy a kormány nemzetstratégiai jelentőségűnek minősítette a Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. és a Magyar Takarék Befektetési és Vagyonkezelő Zrt. összefonódását, amelyet így nem vizsgálhat a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). Hozzátette: közérdek sem indokolhatja a tulajdonjog kontroll nélküli korlátozását.
Az Országgyűlés mentelmi bizottsága elnökének közlése szerint sem a legfőbb ügyész válaszlevele, sem Simon Gábor hozzátartozóinak vagyonnyilatkozata nem ad választ a volt szocialista politikus bécsi számláján lévő több száz milliós összegre. Lezárult a Szijjártó Péter képviselő, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági ügyekért felelős államtitkára és a szocialista Lamperth Mónika ellen indított vagyonnyilatkozati eljárás, folyamatban van még viszont az Orbán Viktor miniszterelnök, a Cseresnyés Péter (Fidesz) és Papcsák Ferenc (Fidesz) képviselő ellen indított vizsgálat.
Semmilyen párthoz, parlamenti politikushoz kötődő szál nem vetődött fel az őszödi beszéd kiszivárgása után bekövetkezett erőszakos cselekmények, a tévészékház megostromlása kapcsán – erről maga Szilvásy György titkosszolgálatokért is felelős miniszter beszélt a parlament rendészeti-, és nemzetbiztonsági bizottságának zárt ülésén. A jelenlévő képviselők szavain pártállástól függetlenül zavar és döbbenet érződött. Egy hónappal később, amikor a Fidesz október 23-i rendezvénye torkollt véres utcai összecsapásokba, már teljesen más volt a helyzet, több fideszes politikus neve is felvetődött. Újra megnéztük a két érintett ülés jegyzőkönyveit.
Harangozó Tamás, az Országgyűlés Portik-Laborc találkozókat vizsgáló ténymegállapító albizottságának szocialista tagja szerint a vizsgálat nem tárt fel semmilyen olyan információt, amely alátámaszthatná a Portik Tamás és Laborc Sándor közötti találkozókról készült leiratok azon értelmezését, miszerint a Nemzetbiztonsági Hivatal munkatársainak célja az akkori ellenzéki politikusok lejáratása lett volna.
Rossznak nevezte a pedagógusok minősítési rendszerét az MSZP-s Hiller István csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón, és arra buzdított: azok a tanárok, akik nem akarnak portfóliót készíteni, szavazzanak az Összefogásra.