MSZP: sunyi járulékemelés történt hétfőn
Az MSZP szerint a kormány meglopja a nyugdíjasokat, mivel 1,1 helyett csak 0,6 százalékos emelést kapnak. Ezzel összesen 15 milliárd forinttal károsítják meg őket.
Az MSZP szerint a kormány meglopja a nyugdíjasokat, mivel 1,1 helyett csak 0,6 százalékos emelést kapnak. Ezzel összesen 15 milliárd forinttal károsítják meg őket.
A választások óta nincs ennél az MSZP-ben és környékén izgalmasabb kérdés. De egyelőre lehetetlen megválaszolni. A párt identitása zavaros, perspektívája bizonytalan. És e zavarosság, bizonytalanság a legszembeötlőbben épp a Gyurcsány Ferenchez való viszonyában mutatkozik meg.
Hétfő délután – a mostani ciklus során először – Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök fölszólalt a Parlamentben. Az ellenzéki politikus azonnali kérdést kívánt föltenni a miniszterelnöknek, aki azonban „halaszthatatlan közfeladatának ellátása” végett nem vett részt az ülésen. Gyurcsány nem fogadta el válaszadásra Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettest, így két hét múlva Orbán-Gyurcsány csörte várható.
Valószínűleg a késő esti órákban összeül a házbizottság rendkívüli ülése Pörzse Sándor jobbikos képviselő bekiabálása miatt.
Az MSZP a bűncselekmények áldozatainak segítéséről és az állami kárenyhítésről szóló törvény módosítást kezdeményezi.
Szanyi Tibor MSZP-s elnökségi tag az InfoRádióban emlékeztetett: azokhoz a törvényekhez nem nyúl a Fidesz, amelyek kötelezővé teszik a végkielégítések kifizetését.
Az önkéntes ápolási pénztár célja, hogy a pénztártagok - illetve közeli hozzátartozóik - idős, magukat ellátni képtelen korukban ápolási szolgáltatáshoz jussanak.
A kormánypárti többség annak ellenére szavazta meg a 98 százalékos különadóra vonatkozó módosító indítványt, hogy az egyértelműen alkotmányellenes - mondta Szekeres Imre.
Ombudsmani állásfoglalást kért a népszavazási törvény tervezett módosítása ügyében két MSZP-s országgyűlési képviselő - mondta el Lamperth Mónika vasárnapi, budapesti sajtótájékoztatóján.
A Fidesz egészségpolitikai elképzeléseire reagált Horváth Csaba, az MSZP fővárosi frakcióvezetője.
Az októberi pártpreferencia-kutatások nem mértek lényegi változásokat a pártok táborában - írja a Political Capital a blogján.
A gazdasági válságról, a női emancipációról, az Európai Unióról, illetve ezek tetszőleges kombinációiról tartottak konferenciát szerdán, a Szolnoki Főiskolán.
A szocialisták szerint Bencsik András energiastratégiáért és otthonteremtésért felelős államtitkár számára felesleges az Alkotmánybíróság, de maga az alkotmány is.
Az MSZP kifogásolja, hogy nem emelkedik - a minden szociális juttatás alapját jelentő - nyugdíjminimum összege, és így nem változik a családi pótlék, a gyes és a gyed összege sem.
A forradalom leverésekor, 1956. november 4-én a szovjet csapatok bevonultak Budapestre, a Nagy Imre-kormány a jugoszláv követségre menekült, és megalakult a Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány, Kádár János vezetésével. Az új kormány vezetőit orosz tankokkal hozták Pestre november hetedikén, és a közellátási kormánybizottság vezetését ekkor Nyers Rezsőre bízták. A közellátás megszervezése abban a pillanatban a legfontosabb feladat volt - a Népszabadság szerint.
A polgári körök húzása bejött a Fidesznek, s most a baloldal is a civil egység megteremtésével – és így önnön megszemélyesítésével - próbálkozik. Egyelőre nem sok sikert jósolnak nekik.
Kedden a Gyurcsány Ferenc elnökölte Demokratikus Koalíció tüntetett, szerdán a Lehet Más a Politika, november 27-én pedig a Magyar Szocialista Párt demonstrál a Fidesz hatalomkoncentrációja és az Alkotmánybíróság jogkörének megnyirbálása ellen. Az egy nem lenne több a háromnál? Erről kérdeztük a politikusokat.
Török Zsolt szerint "az első Orbán kormány ma is hivatalban lévő tagjainak több mint 60 millió forintot kellene visszafizetniük a saját logikájuk alapján".
Szekeres Imre, az MSZP gazdaságpolitikai kabinetvezetője szerint a 2011-es költségvetés egy törvénytelen államosításon alapul.
Mintegy 3,6 milliárd forintot szán a kormány jövőre az országgyűlési választásokon legalább egy százalékot elért pártok és pártalapítványaik támogatására - derül ki a parlamenthez benyújtott költségvetési törvényjavaslatból.