MSZP: Bencsik János számára felesleges az alkotmány

A szocialisták szerint Bencsik András energiastratégiáért és otthonteremtésért felelős államtitkár számára felesleges az Alkotmánybíróság, de maga az alkotmány is.

  • MTI MTI
MSZP: Bencsik János számára felesleges az alkotmány

A szocialisták csütörtöki közleményükben idézik az államtitkárt, aki a kommüniké szerint azt mondta, hogy "veszélyezteti az Alkotmánybíróság a kormány mozgásterét, ha alkotmányellenesnek ítéli a szükséghelyzetben hozott gazdasági intézkedéseket".

Az MSZP szerint az államtitkár számára felesleges az alkotmány, illetve az alkotmányt védő Alkotmánybíróság, hiszen minden igazság birtokában egyedül a kormány és ő van. Azt írták, hogy a hatalmi mámor olyannyira elhatalmasodott a Fidesz-KDNP kormány tagjain, hogy már nincs szégyenérzetük akkor sem, ha hazudnak, lopnak, csalnak, sikkasztanak, felrúgják a demokratikus alapelveket. 

"Azzal persze nem törődik, hogy az Orbán-kormány első 3 hónapjában ezermilliárdos kárt okozott a lakosságnak és a költségvetésnek, és ezt a veszteséget csökkentendő inkább szimplán ellopnak a lakosságtól 420 milliárdot, hogy javítsák a helyzetüket" - olvasható a közleményben.

Az ellenzéki párt álláspontja szerint úgy tűnik, hogy "az Orbán Viktor által képviselt diktatúrákat idéző retorika átjutott a szakmai területre is és ma már minden vezető azt képzeli, hogy itt mindent szabad. Elvenni mások magántulajdonát, önhatalmúlag csökkenteni emberek millióinak törvényi előírások által megszabott járandóságát" - fogalmaznak.

Szerintük ebben a magatartásban az aggasztó, hogy ha ez a szellemiség végigsöpör az országon és megjelenik majd a társadalom legkisebb közösségeiben is, akkor kezdhetünk harcolni azért, amit már egyszer 1989-ben elértünk.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.