Megkötötték a megállapodást: az MVM felvásárolja a romániai E.ON-t
Az E.ON a második legnagyobb földgáz-szolgáltató a román piacon a lakossági fogyasztók körében.
Az E.ON a második legnagyobb földgáz-szolgáltató a román piacon a lakossági fogyasztók körében.
Az E.ON a második legnagyobb földgázfogyasztóval rendelkező cég Romániában, ezt veszi meg az MVM.
A 100 millió eurót a magyar energiaellátási hálózat korszerűsítésére fordították.
Az MVM átveszi az Elmű-Émász ügyfeleit, ők azonban nem vihetik át a többletenergiát az új céghez.
Egyesült a nemzeti közműholding áram- és gázszolgáltató cége, így csúcsra érhet a rezsicsökkentés. Csakhogy ebből nem annyira a lakosság profitál, inkább az állam.
Miközben világos, hogy az E.ON miért lépne ki a magyarországi gáz-nagykereskedelemből, az kevésbé érthető, hogy az államnak miért van szüksége gáztárolókra. A vételárat a kormány a szerződés megkötéséig nem árulja el. Viszont vannak olyan csontvázak, melyek az MVM-et pillanatok alatt romba dönthetik. A hvg.hu laikus útikalauza a háromszázmilliárd forintos gázbizniszhez.
További nyomozásra utasította a rendőrséget a Fővárosi Főügyészség a Magyar Villamos Művek (MVM) gazdálkodásával kapcsolatos ügyben - értesült szerdán az MTI Hírcentrum.
Többen is megfogalmazták aggályaikat az MVM december 2-i közgyűlésén azzal kapcsolatban, megéri-e belevágni egy mobilcég kiépítésébe itthon. Az Index a közgyűlés jegyzőkönyvére hivatkozva azt írja, hogy többek között Kovács Árpád, a Költségvetési Tanács elnöke beszélt kételyeiről, aki akkor a felügyelőbizottság elnöke volt a társaságnál. Az MVM vezetői állítólag azzal érveltek, hogy az új szolgáltató valószínűleg nem tartozik majd a közbeszerzési törvény hatálya alá, így „kellő flexibilitással fog rendelkezni”. Az Index szerint a koncepciót korábban Fellegi Tamás sem támogatta.
Bejegyezte a cégbíróság a negyedik mobilszolgáltatót, a MPVI Mobil Zrt-t.
Átkerülhet a Magyar Villamos Művekhez (MVM) a Magyar Fejlesztési Banktól (MFB) a Déli Áramlat gázvezeték magyarországi része a Világgazdaság értesülése szerint.
Amerikában élő titokzatos magyarok állhatnak az MVM offshore-ügylete végén. Egyikük Kocsis István tanácsadójával is kapcsolatban állt korábban.
Nyolc állami cég, a budapesti önkormányzat és egy fővárosi tulajdonú cég is támogatja a nemrég furcsa körülmények közt a CBA-s Lázár testvérek közelébe került Nemzeti Vágtát. Kikértük a szerződéseket.
A jogerős ítélet szerint az MVM nem kötelezhető leányvállalataival kapcsolatos adatainak kezelésére, megőrzésére és azok közzétételére - közölte a csoport szerdán az MTI-vel.
Továbbra sem világos, hogy milyen szerepet játszott Kocsis István BKV-vezér a Magyar Villamos Művek (MVM) horvátországi szállodabotrányában, mivel az általa bemutatott, "tisztázó iratnak" szánt okmányok szakértők szerint tisztázásra alkalmatlanok. Az MVM egykori vezérét a jelenleg általa vezetett BKV felügyelőbizottsága sem szorongatta meg, éppen ellenkezőleg: a jegyzőkönyv tanúsága szerint az fb-tagok hímes tojásként bántak vele.