Huszonöten meghaltak egy mianmari bányánál történt földcsuszamlásban
Egy 90 méteres tárnafal omlott be, emiatt történt a baleset.
Egy 90 méteres tárnafal omlott be, emiatt történt a baleset.
Borostyánkőbe zárt, a tojásból valószínűleg éppen kikelt kígyó maradványait fedezték fel Mianmar területén, a kis hüllő 99 millió évvel ezelőtt, a kréta korszakban, a dinoszauruszok korában élhetett.
Az ázsiai elefántok bőréből készült termékek iránti kínai kereslet még az elefántcsont-kereskedelemnél is súlyosabb fenyegetést jelent az állatokra nézve, mivel az orvvadászok minden útjukba kerülő ormányost legyilkolnak, nem csupán azokat, amelyeknek agyaruk van – figyelmeztetett egy brit állatvédő szervezet.
A hivatalos megfogalmazás szerint a hét katona "nem az eljárásnak megfelelően vették őrizetbe és büntették meg" a rohingyákat.
Nem az országot vezető, a rohingják elüldözése miatt megtépázott hírnevű Aung Szan Szú Kji, hanem közeli szövetségese, a 72 éves államfő mondott le.
Mianmar katonai bázisokat épít a rohingják egykori falvai helyén – közölte az Amnesty International (AI) nemzetközi jogvédő szervezet hétfőn Rangunban műholdfelvételekre hivatkozva.
Az ENSZ emberi jogi főbiztosa szerdán, éves jelentésének bemutatásakor beszélt Genfben a mianmari helyzetről. A délkelet-ázsiai ország nemzetbiztonsági tanácsadója szerint nem történt népirtás, az érintett kisebbség tagjai más okból menekültek el, de állítólag visszafogadják őket, ha megtanulják például a burmai nyelvet.
A Reuters rekonstruálta tíz rohingya férfi tavaly szeptemberi kivégzésének történetét három fotó segítségével, amelyeket a helyszínen, egy Inn Din nevű faluban készített az egyik buddhista lakó. A tíz férfi között két diák is volt. A Reuters két újságíróját őrizetbe vette a mianmari rendőrség, amikor a brutális kivégzés részleteinek feltárásán dolgoztak.
Egy bangladesi menekülttábor lakóival találkozott a pápa.
A bangladesi külügyminiszter szerint az elüldözött rohingják nagy részének felégették a házát, nincs hova hazamenniük.
A mianmari bevándorlásügyi minisztérium közigazgatási államtitkára azt állította, hogy készek visszafogadni a rohingja menekülteket. Pontos menetrend egyelőre nincs.
A külügyminiszter Mianmarban is csak arról tudott beszélni, hogy nehogy Budapestet is elérjék a rohingya menekültek.
Egy helyszínen dolgozó magyar ENSZ-tisztségviselő beszélt a hvg.hu-nak a Bangladesbe menekült rohingyák táborában uralkodó állapotokról.
Őrizetbe vettek Mianmarban egy török tévé számára dolgozó malajziai és egy szingapúri újságírót, mert drónt röptettek a parlament épülete felett a fővárosban, Najpjidóban - közölte a mianmari kormány.
A követelés a mianmari kormánytól érkezett, az ENSZ élelmezésügyi szervezete pedig eleget tett ennek. Azonban még mindig végeláthatatlan sorokban menekülnek a mianmari rohingyák az országból.
Már több százezer rohingja menekült el Mianmarból Bangladesbe, és sokan felrótták az emberi jogok és a demokrácia harcosaként ismertté vált Aun Szan Szú Kjinak, hogy tehetetlenül nézi az üldözésüket. Kérdés, betartja-e csütörtök este tett ígéretét.
Továbbra is érkezik az utánpótlás a bangladesi határvidékre, ahol a sárba, földbe roskadva, kisemmizve érkeznek a mianmari kisebbség elüldözött tagjai.
A mianmari kormány, amely még most is a hadsereg befolyása alatt áll, számíthat egy nagyon komoly támogatóra a rohingya konfliktus kapcsán kibontakozó nemzetközi diplomáciai csatározásokban: Kínára.
Mit csinál egy Nobel-békedíjas népirtás idején? Az emberi jogok és a demokrácia harcosaként ismertté vált Aun Szan Szú Kji például azt választotta, hogy félrenéz. A liberális világ poszterlánya azonnal céltáblává vált, de ez egyelőre nem sokat segít a halálba üldözött rohingyákon.