Óriási segélyt nyújt az USA a rohingyáknak
A bangladesi határvidékre szoruló, etnikai tisztogatás áldozatává váló rohingyák sorsán amerikai dollármilliók enyhíthetnek.
A bangladesi határvidékre szoruló, etnikai tisztogatás áldozatává váló rohingyák sorsán amerikai dollármilliók enyhíthetnek.
Felgyújtott házak, agyonlőtt emberek, csecsemőgyilkosság – szervezett etnikai tisztogatás sújtja a mianmari rohingya kisebbséget. A burmai hadsereg akcióit dokumentáló muszlim kisebbség bejegyzéseit pedig valamiért törli a Facebook, erről számoltak be helyi és nyugati civil jogi aktivisták.
Több mint 40 ezer rohingyát készül kitelepíteni az indiai kormány, amely a legfelsőbb bíróság elé hétfőn beterjesztett írásbeli nyilatkozatában azt állítja, hogy a muszlim kisebbség tagjai rendkívül komoly veszélyt jelentenek az ország biztonságára.
Úgy fest, a mianmari hadsereg végső megoldást akar a rohingyák problémájára. A muszlim kisebbség az ország lakóinak négy százalékát teszi ki, az általa lakott régió régóta vallási torzsalkodások helyszíne. De a militáns buddhizmus 2010-es színrelépésével és viharos terjedésével eldurvulni látszódnak a dolgok – az országépítő ideológia százezreket sújt.
Az Európai Parlament képviselői a nem uniós polgároknak és szervezeteknek az emberi jogok védelméért odaítélhető Szaharov-díj visszavonhatóságát fontolgatják olyan esetekben, amikor a díjazott a kitüntetését követően megsérti a díj feltételeit.
Gyerekek, nők ezrei lehetnek veszélyben, mert országuk kormánya elkergette őket szülőföldjükről. Egyre csúnyább a mianmari történet.
Korábbi tervei ellenére nem vesz rész az ENSZ-közgyűlés ülésszakán a jövő héten Aung Szan Szú Kji mianmari vezető – jelentette be szerdán egy kormányszóvivő. Egyre hevesebb bírálatok érik a buddhista többségű délkelet-ázsiai országot a rohingya muszlim kisebbség elleni erőszakos cselekmények miatt.
Az ENSZ adatai szerint valószínűleg már több mint ezren, többségében a rohingya muszlim kisebbség tagjai vesztették életüket az elmúlt két hét mianmari összecsapásaiban – mondta Yanghee Lee, a világszervezet mianmari különmegbízottja pénteken.
A terroristák megpróbáltak betörni egy katonai támaszpontra is Mianmarban.
Holttesteket és roncsdarabokat találtak a több mint száz utassal a fedélzetén az Andamán-tengerbe zuhant mianmari katonai repülőgépről – közölte a mianmari hadsereg.
A legfrissebb hírek szerint roncsokat, helyi források szerint a gép törzsét is megtalálták az Andamán-tengeren.
A hatóságok jutalmat osztanak a megölt patkányokért. A hírek szerint több ezer rágcsálót pusztítottak már el.
Az 5,1-es erősségű földrengés az ázsiai ország legnagyobb városát, a volt főváros Rangunt érintette.
A rohingya kisebbséghez tartozó szemtanúk szerint mianmari katonák "csecsemőket, gyerekeket, nőket és időseket mészároltak le, tüzet nyitottak a menekülőkre, falvakat égettek le, tömegével tartóztatták le a kisebbség tagjait és erőszakolták meg a nőket, illetve szándékosan megsemmisítették az élelmiszerforrásokat".
Nem mindennapi lelet került elő a napokban: egy 99 millió éves dinoszaurusz borostyánba zárt maradványára bukkantak Kínában.