szerző:
ecoline.hu
Tetszett a cikk?

Némileg korrigált a BUX csütörtökön: az elmúlt három napban majd 2000 pontot repeszt index csütörtökön enyhe mínuszban zárt.

Hullámzó teljesítményt nyújtott ma a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe. Reggel még úgy nézett ki, hogy a BUX egy nagyobbat korrigál az elmúlt három napi szárnyalást követően, azonban miután ma is folytatódott a jóhír-dömping, a mutató is kapaszkodni kezdett, s kora délutánra a pozitív tartományba ért. A BUX az utolsó másfél órában a 16 000 pontos határon egyensúlyozott, a zárószakaszban azonban lerántották az indexet, ami így végül 15 873 ponton 0,4 százalékos mínuszban zárt.

A vezető részvények mindegyike mínuszban kezdett, de a nap második felében már a tegnapi záróár környékén mozogtak – legalábbis a zárószakaszig. A végén azonban mivel a legtöbb papírt lerántották, csak a Mol maradt a zöld tartományban: az olajipari cég részvényei 1,2 százalékos pluszban 12 850 forinton zártak.

Az OTP elfáradt a nap végére. A bankpapír, amely néhány napja még a 3000-es szintet támadta, ma a 3500-at is megközelítette, a kereskedés utolsó órájában azonban esni kezdett, s végül 3420 forinton 0,8 százalékos mínuszban fejezte be a hét utolsó előtti kereskedési napját. A szörnyű zárószakasz miatt esett a Richter és a Magyar Telekom is: előbbi 1,2 százalékkal 36 300 forintra gyengült, míg utóbbi 1,3 százalékkal 620 forintra esett.

A forgalom megfelelt az elmúlt három havi átlagnak, ezúttal is közel 22 milliárd forint volt. A tegnapi viszonylag kiegyenlített kereskedés után ezúttal ismét az OTP-t adták-vették a legtöbben: a bankpapír forgalma megközelítette a 15 milliárd forintot. A többi blue chip közül a Mol és a Richter 2,5 milliárd fölé ment, míg a Magyar Telekom 1,4 milliárdos forgalmat hozott össze. 

Ecoline

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

Befektetési tanácsok július közepére

Tovább lanyhul az emelkedés, a befektetők viszont még mindig türelemmel várják, hogy várakozásaik teljesüljenek. Ezúttal azonban nemcsak a makrogazdasági adatok, hanem a vállalatok gyorsjelentései is befolyásolják befektetési döntéseiket. Mire figyeljünk a héten?