2030-ra London turistanegyedei is rendszeresen víz alá kerülhetnek
Egyre gyakrabban önt ki a Temze, tíz éven belül akár a belvárost is gyakran elmoshatja. A külsőbb kerületek még ennél is nagyobb bajban lehetnek.
Egyre gyakrabban önt ki a Temze, tíz éven belül akár a belvárost is gyakran elmoshatja. A külsőbb kerületek még ennél is nagyobb bajban lehetnek.
A NASA Ingenuity nevű drónja egyre messzebbre jut a Marson. Egyik újabb küldetését egy érdekesebb fotóval igyekezett megkoronázni.
A Psyche 16 jelű kisbolygó a feltételezések szerint tele van nemesfémekkel, ami szokatlan.
A tűzvész füstjét a Krasznojarszki terület mintegy ezer településén és lakókörzetében is lehet érezni.
Vigyázat, űrhajós-humor következik: szinkronlebegésben és kéz nélküli labdázásban is összecsapott a Nemzetközi Űrállomás két csapata.
A Perseverance az űrkutatás történetében először próbált fúrással kőzetmintát venni a Mars felszínéről, ráadásul emberi beavatkozás nélkül. A fúrás még ment is, csak kikotorni nem sikerült semmit a lyukból.
A kutatás célja az ősi élet jeleinek, például megkövesedett mikrobák nyomainak nyomainak kutatása.
Komoly gondok adódtak a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) csütörtökön éjjel a Nauka kutatómodul csatlakozása után: az űrbázis elmozdult a helyéről, miután váratlanul működésbe léptek az orosz egység hajtóművei. A NASA közölte, az incidens miatt átütemezik a legénység munkáját, és elhalasztják a Boeing vállalat űrhajójának felbocsátását.
A NASA az Artemis-misszióhoz keres partnert, amely leszállásra alkalmas járművet épít űrhajósainak. Eddig úgy volt, hogy Elon Musk lehet befutó, de azóta más szelek fújnak.
A 2008 GO20 jelű űrszikla vasárnap suhant el mellettünk. A mérete és pályája miatt potenciálisan veszélyes kisbolygónak tartják.
A SpaceX hordozórakétája 2024-ben indulhat el az Europa felé.
A NASA InSight űrszondájának köszönhetően kiderült, eddig téves elképzeléseink voltak a Mars belsejéről. Az eredmények új utat nyithatnak a bolygókutatásban.
A Perseverance marsjáró már előkészítette az első olyan tárolóegységet, amibe majd a marsi mintákat teszi majd a szerkezet.
A javítást követő rövid megfigyelési időszak után ismét működik a Hubble űrteleszkóp, mivel az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) szakembereinek sikerült távolról orvosolni a fedélzeti számítógép problémáját.
A szonda nagyjából 15 óra tudta le a Jupiter és a Ganymedes közti, több mint egymillió kilométeres távolságot.
Stratégiai partnerként dolgozik együtt az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) és az európai űrügynökség (ESA) a klímaváltozás és a Föld működésének megértése érdekében – közölte a két szervezet.
A mérnökök csütörtökön átállnak a biztonsági hardverekre, melyekkel talán életet lehelhetnek a hetekkel korábban leállított műszerbe. Ha nem sikerül, az a teleszkóp pályafutásának végét jelentheti.
A NASA műholdja július 3-án detektált egy X-osztályú napkitörést, ami azt mutatja, ébredezik a csillagunk.
A Perseverance már tudományos kutatásokat is végez a vörös bolygón.
A NASA lefuttatta az első tesztet a Deep Space Atomic Clock (DSAC) nevű atomóráján, amit a jövőben az űrhajók fedélzetére is beszerelnének.