Nagy bajban van a Hubble űrteleszkóp
Nem valószínű, hogy a NASA-nak sikerül újraindítania a hiba miatt leállt tudományos eszközt. Ha így van, akkor a Hubble-nek csak napjai vannak hátra.
Nem valószínű, hogy a NASA-nak sikerül újraindítania a hiba miatt leállt tudományos eszközt. Ha így van, akkor a Hubble-nek csak napjai vannak hátra.
Bill Nelson, a NASA első embere is elolvasta a Pentagon ufójelentését, ami szerinte egy dolgot igazol: valamik vannak odakint.
Bár a Perseverance-t elsősorban a Mars felfedezésére, tudományos munka céljából építették, néha szelfiket is készít. Csakhogy ezeket sem olyan egyszerű összerakni.
A sötét anyag minden kétséget kizáró hiányát azonosította az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA Hubble űrteleszkópja egy ultradiffúz galaxisban.
Amerikai kutatók szerint rendkívül gyorsan nő a Föld hőelnyelő képessége, amit kifejezetten aggasztónak tartanak.
Valószínűleg egy memórialemez hibásodott meg.
A NASA új vezetőjének bőven akad tennivalója. Még a rejtélyes ufójelentéseket is kivizsgáltatja, de csakis tudományos szempontból.
Megkezdte első tudományos kutatássorozatát a Marson a Perseverance. A NASA járműve dél felé tart, hogy megvizsgálja a Jezero kráter fenekét ősi mikrobiális élet jelei után kutatva.
Az első misszió során szemcsés képek és videók érkeztek, de a lézertechnika ezen is segíthet.
Megint repült az Ingenuity, és egy kicsit megint arrébb költözött.
A Ganymedes a legnagyobb hold és a kilencedik legnagyobb égitest a Naprendszerben.
Az űrrepülés szervezetre gyakorolt hatásairól még sok minden nem tisztázott, a kutatók ezért tovább vizsgálódnak – ehhez kellenek az állatkák.
És közben elkészülhetnek az első nagy felbontású képek a bolygóról.
Egy kicsit tovább kell várni, mire a méregdrága tudományos eszköz útnak indulhat, hogy leváltsa a Hubble-t.
A Marson nem igazán jellemzőek a felhős napok, de nemrég egy ilyen időszak köszöntött be. A NASA egyik műszere azonnal gyűjteni kezdte az adatokat.
Az Ingenuity a repülés utolsó szakaszában már nem tudott a navigációs kamerájára hagyatkozni.
A NASA élén álló Bill Nelson volt floridai demokrata szenátor bizarr megjegyzéseket tett Kínáról és a koronavírus-járvány okozta válságról egy online beszélgetésen.
Megindult a verseny az első űrben forgatott filmért; az oroszok is bejelentkeztek, hogy a Nemzetközi Űrállomást (ISS) stúdiónak használnák.
A NASA ügyeskedett egy kicsit az Ingenuity harmadik repüléséről készült videóval, így már 3D-ben is megnézhetjük a küldetést.
A parányi eszköz egy komplett számítógép, mellyel a vérnyomás és a vércukorszint is mérhető – a korábbiaknál sokkal precízebben.