A Szaturnusz egyik holdján keresné az élet lehetőségét a NASA
Egy másik projekt szerint egy üstökösből gyűjtenének mintákat.
Egy másik projekt szerint egy üstökösből gyűjtenének mintákat.
A NASA kutatói szerint a most érkező kisbolygó a felelős a Geminidák meteorraj létezéséért. Ez a harmadik legnagyobb olyan aszteroida, amely viszonylag közel repül el mellettünk.
A Voyager-program két űrszondáját 40 éve lőtték fel, mindkettő egy-egy arany lemezt vitt magával, amely a Földről származó hangokat, zenéket és köszöntéseket (még magyar nyelven is) tartalmazza. Most bárki rendelhet egy másolatot belőle, de alább bele is hallgathat a felvételekbe.
Fontos bejelentést ígért csütörtök estére az amerikai űrhivatal az exobolygók felkutatására indított Kepler-misszió legújabb felfedezéseiről. Kiderült, valóban izgalmas dolgot fedeztek fel: a Google mesterséges intelligenciája két új bolygót talált egy másik naprendszerben.
Egy szűkszavú, de ígéretes közleményt adott ki az amerikai űrhivatal arról, hogy csütörtökön fontos fejleményekkel szolgálnak az exobolygók felkutatására indított Kepler-misszió legújabb felfedezéseiről.
A Jupiter viharairól a NASA nemrég egy távoli képet mutatott, már az is olyan volt, mintha egy élő festmény lenne, de azóta másodszor tesznek rá egy lapáttal a látványra. Mutatjuk a legújabb “műalkotást”.
A 40 éve felbocsátott Voyager-1 ma már a Naprendszeren kívül, a csillagközi térben jár, de még mindig képes a Földdel kommunikálni. Hogy ez továbbra is így maradjon, a szakembereknek most egy rendkívül nehéz feladatot kellett végrehajtaniuk.
Az akadály sem volt távolság a NASA legjobbjainak, ahogy az sem, hogy 1980-as dokumentációt kellett előkeresni.
Az első két fotó csak ízelítő volt, mostantól a NASA tudósai rendszeresen állnak elő új képekkel az Antarktiszról, a globális felmelegedés miatt ugyanis már minden folyamatot “élőben” kell követniük.
A NASA tudósai szerint az új fejlesztés nemcsak strapabíróbb a jelenlegi gumiknál, de defektet is nehezebben kapna.
A NASA speciális műholdja egy jókora lyukat fotózott le a Napon, ami ontja magából a részecskéket.
Az egy dolog, hogy a Black Friday van, de ez nem csak az árak zuhanását garantálja: a NASA fekete péntekje mindent visz.
A Nemzetközi Űrállomás egyik űrhajósa timelapse videót készített, melyen egyszercsak feltűnik egy objektum. A jelenséget nem csak a felvétel készítője és az UFO-hívők magyarázzák máshogy, a NASA egy harmadik magyarázattal állt elő.
Jelenleg csak néhány napra előre lehet megjósolni, milyen idő várható, de ez hamarosan megváltozik. Egy napokban fellőtt műholdnak hála egy hétre előre is pontos lesz a meteorológia.
A NASA közzétette a Juno űrszonda októberi felvételét, amelyen a Jupiter egyik nagy viharja miatt lett különleges a felvétel.
A NASA készített egy lejátszási listát, amire 22 olyan hangot töltöttek fel, amit normál esetben az ember nem is hallhatna. A listát végighallgatva azt kell mondanunk: talán jobb is ez így.
Másodszor is meghosszabbította a Ceres törpebolygót vizsgáló Dawn űrszonda küldetését az amerikai űrkutatási hivatal. Az űrszonda mindaddig vizsgálni fogja a Mars és Jupiter közötti kisbolygóövben lévő Cerest, amíg csak elfogy az üzemanyaga.
Magyar bolygóvadászok is lekapták a legutóbbi "földsúroló" aszteroidát, ami mindössze 44 ezer kilométeres távolságra közelítette meg bolygónkat.