J.K Rowling: ez náci propaganda
Náci propagandának nevezet J.K Rowling, Farage bevándorlás ellenes kampányát.
Náci propagandának nevezet J.K Rowling, Farage bevándorlás ellenes kampányát.
Hitetlenkednek a kint élő magyarok az unióból kilépni vágyó britek elszántságán és növekvő arányán, közülük sokan bolondnak vagy szörnyen tájékozatlannak tekintik a távozni vágyókat. A legtöbben nem tartanak munkájuk elvesztésétől, az összerogyó fonttól és a megugró inflációtól viszont nagyon. A kint tanuló magyar diákok és a kiáramló egészségügyi dolgozók járhatnak a legrosszabbul.
Hétfőn megjelent Orbán Viktor aláírásával a Daily Mailben a magyar kormány üzenete a briteknek, amelyben Orbán a Brexit ellen kampányol.
David Cameron brit miniszterelnök szerint nem lenne visszaút az Európai Unióba, ha az EU-tagságról csütörtökre kiírt népszavazáson a brit választók többsége a kilépésre szavazna. A vasárnap nyilvánosságra hozott új közvélemény-kutatások zöme ismét a bennmaradás híveinek előnyét mutatja.
Az Orbán Viktor miniszterelnök aláírásával megjelenő hirdetést eredetileg szombaton szerették volna megjelentetni, de két nappal elhalasztották a nyilvánosságra hozatalt, tekintettel a Jo Cox munkáspárti képviselő meggyilkolása miatti kampánycsendre.
„A döntés a tietek, de Magyarország büszke arra, hogy veletek együtt az Európai Unió tagja lehet” – a német Bild szerint ilyen szöveggel jelenik meg a magyar kormány hirdetése jövő héten a brit The Daily Mailben.
Szombaton bíróság elé állították azt az angol férfit, aki a vád szerint két nappal ezelőtt megölte Jo Cox parlamenti képviselőt. Az 52 éves Thomas Mair a londoni Westminster kerület magisztrátusi bírósága előtt halált kiáltott az "árulókra".
A szeizmográfusok érzékelik az erősödő morajlást a mélyben, de nem tudni, mekkora lesz a kivédhetetlen kataklizma által végzett pusztítás – rendre ide lyukadnak ki a Nagy-Britannia uniós tagságáról szóló június 23-ai népszavazás következményeinek előrejelzései. Akárhogy döntenek a britek, az európai integráció belső hatalmi pozíciói alapjaiban változhatnak meg, az új tagállamok szempontjából pedig bármelyik kimenet végzetesnek bizonyulhat.
Nyolc kérdésből álló tesztet tett közzé az EU-kilépésről szóló brit népszavazás apropóján a CNN az EU-ról és Nagy-Britanniáról.
Az Egyesült Királyság elesik az Európai Unió piacától, az unió kívülállóként fog tekinteni a szigetországra Brexit esetén - jelentette ki csütörtökön Angela Merkel német kancellár a Robert Fico szlovák elnökkel tartott berlini sajtótájékoztatóján.
Széteső Európa és Egyesült Királyság, megroppanó brit gazdaság, kiszorított magyarok - az elemzők egymásra licitálva találgatják, mi lehet a gyászos következménye, ha a szigetország kilép az Európai Unióból.
A The Sun kedden arra szólította fel a brit választókat, hogy az EU-tagságról jövő csütörtökre kiírt népszavazáson voksoljanak Nagy-Britannia kilépésére. A legújabb közvélemény-kutatások a távozást pártolók kisebb-nagyobb előnyét mutatja.
Nyílt levelet írt 13 Nobel-díjas brit tudós, amelyben az Európai Unióban maradás mellett kampányoltak.
Egyértelmű a tendencia: a hat nagy közvélemény-kutató méréseinek többségénél fölénybe kerültek Nagy-Britanniában az Európai Uniót elhagyni kívánók. Ahol a maradásra voksolók vezetnek, ott is a Brexit támogatottsága nőtt meg
A szakértő szerint a Brexit évekig, sőt akár évtizedekig tartó tárgyalásokhoz vezetne, aminek eredményeként Nagy-Britannia végül egy, a maihoz hasonló kapcsolatban maradna az Európai Unióval, amelynek döntéshozatali mechanizmusából ugyanakkor már kimaradna.
A legújabb közvélemény-kutatási adatok szerint két héttel a brit EU-tagságról döntő népszavazás előtt jelentős, tíz százalékpontos többségbe kerültek a kilépés hívei.
A britek fele megkockáztatná az unióból való kilépést, bár a lakosság 69 százaléka teljesen össze van zavarodva, és bizonytalan a kísérlet végkimenetelét illetően. Merőben hitkérdéssé vált tehát egy olyan lépés, amelynek gazdasági-politikai következményei totálisan megsemmisítőek lehetnek.
A 100 millió forintból indított Gyere haza programban eddig 105 magyart hoztak haza Angliából.
Amerikai befektetők vásárolták be magukat a Premier League-ben is szereplő Swansea focicsapatába.