Vegyszeres pudingot találtak Magyarországon
Állatfigurás, hidrogén-peroxiddal szennyezett pudingot vontak ki a forgalomból Magyarországon. Aki vásárolt az érintett tételekben gyártott termékekből, az visszaviheti a boltba.
Állatfigurás, hidrogén-peroxiddal szennyezett pudingot vontak ki a forgalomból Magyarországon. Aki vásárolt az érintett tételekben gyártott termékekből, az visszaviheti a boltba.
Újabb hiányosságokat tárt fel a tejágazati célellenőrzés: több autóval terítették Budapesten és környékén a Nógrád megyében engedély nélkül palackozott tejet, egy fővárosi sajtgyártó üzemben pedig bevett gyakorlatnak számított, hogy lejárt alapanyagokat és selejt késztermékeket hőkezeltek és használtak fel újra a gyártás során.
Több mint tíz tonnányi jelöletlen, azonosíthatatlan származású gyümölcsöt és zöldséget semmisítettek meg a Nógrád Megyei Kormányhivatal Növény- és Talajvédelmi Igazgatóságának munkatársai és a szállítmány tulajdonosát nyolcmillió forintos bírsággal sújtották - közölte a megyei kormányhivatal.
Csongrád megyében kimutatták a kérődző állatokat megbetegítő, szúnyogok által terjesztett kéknyelv-betegséget, ami más állatfajokra és emberekre veszélytelen.
Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége az egészséges táplálkozást előmozdító felhívásához mintegy 20 hazai szervezet és vállalat több mint 70 önkéntes vállalást téve csatlakozott.
Az ellenőrzés célja a citrusféléknél a penészes, romlóhibás, esetleg fagyott, nem megfelelő létartalmú gyümölcsök, az érlelés során bekövetkező etilén perzseltség, az avokádónál az éretlen vagy túlérett, romlóhibás gyümölcsök, a banánnál pedig a túlérett vagy az érlelés során elkövetett hibák miatt ízetlen, zöld gyümölcsök kiszűrése.
Sem az íze, sem a szaga, sem a jelölése nem volt megfelelő annak a kókuszreszeléknek, amelyet azonnali hatállyal visszahívott a boltokból az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság. A 100 grammos reszeléket a Lacikonyha Magyarország Kft. forgalmazza. Az érintett tétel minőségmegőrzési ideje 2014. november 25-én jár le. Az a baj vele, hogy szappanízű, vegyszeres szagú, és nem tüntettek fel egy allergént a csomagolásán, pedig tartalmazhatja.
Mintegy 86 tonna jelöletlen burgonyát és vöröshagymát foglalt le a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) kiemelt ügyek igazgatósága egy Pest megyei zöldségcsomagoló üzemben.
Lejárt szavatosságú, nyüvekkel teli tojások százezreit foglalt le és semmisített meg az élelmiszer-biztonsági hivatal.
Békés és Csongrád megyében is fokozottan figyelik a szarvasmarhákat, a magyar állat-egészségügyi hatóság megelőző laboratóriumi vizsgálatokat végez és szigorított intézkedéseket vezetett be, Romániában ugyanis már pusztít kéknyelv-betegség pusztít.
Ombudsmani állásfoglalás ide, vagy oda, még mindig nem tiszta, hogy szabad-e bevinni otthonról hozott ételt az iskolai menzákra azoknak, akik táplálékallergiások, de az intézmény mégsem tudja megoldani az étkezésüket. Vagy ami még nagyobb kérdőjel: azoknak a diákoknak, akiket a szüleik egyszerűen csak nem hajlandóak a sokszor botrányos minőségű, és nem is túl egészséges menzakosztra havi tízezer forintért befizetni. A menza kínálata januárig biztosan nem lesz egészségesebb, a rendelet életbe lépéséig pedig maradnak az egyezkedések, felháborodások és a külön alkuk.
Állati takarmányozásra szánt összetevő került az egyik legnépszerűbb sóba. Óriási mennyiség, 13,3 tonna fogyasztásra veszélyes sót vetet le a polcokról és hív vissza a Nébih. A Compex-Só Kft. gyártotta.
A megvizsgált joghurtok felénél talált jelölési hibákat vagy hiányosságokat talált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal. Összesen harmincnyolc terméket ellenőriztek. Találtak pontatlan leírást az összetételről, a megjelöltnél kisebb gyümölcstartalmat és az is fordult az, hogy hiányzott a magyar nyelvű címke. A Nébih szerdán számolt be a nyári vizsgálat eredményeiről.
Másfélmilliós bírság mellett 3 évre a tevékenység gyakorlásától is eltiltották azt az egri kistermelőt, akinek szarvasgombás pestójával kapcsolatban felmerült a botulizmus mérgezés gyanúja.
Bár a németországi tojásbotrányban érintett cég Magyarországra is szállít, a Nébih szerint nem egyértelmű, hogy a korábban érkezett tojásoknál fennáll-e a szalmonellafertőzöttség veszélye.
A többek között a Zafír és a Mizse ásványvizeket is gyártó lajosmizsei Magyarvíz Kft. közölte, saját és független laborokban elvégeztetett vizsgálatai szerint a cég ásványvizei kifogástalan minőségűek, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) által vizsgált tételeket ettől függetlenül kicserélte a partnereinél.
Több tízezer liter ásványvizet vont ki a forgalomból a Nébih. A 12 fajta vízben túl sok nitritiont, illetve Pseudomonas aeruginosa baktériumot találtak. A Lidl Saguaro és az Aldi Zafír ásványvize is fennakadt a rostán.
Rajtaütésszerű ellenőrzéseket tartottak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a kormányhivatalok szakemberei a múlt héten a külföldi UHT tejeket forgalmazó nagykereskedőknél és áruházláncoknál az ország több megyéjében.
Az élelmiszerbiztonsági ellenőrök táborokat, éttermeket, előállító helyeket vizsgáltak és olyan rendezvények ideiglenes vendéglátó helyeit is, mint az O.Z.O.R.A. Fesztivál, a Balaton Sound, az EFOTT és a Forma 1. Eddig 37 millió forint bírságot szabtak ki.
Több tonna zöldséget, gyümölcsöt, és 1700 liter külföldi UHT-tejet foglaltak le az ellenőrök a hétfő hajnalban tartott razzia során a Budapesti Nagybani Piacon. Az import UHT-tejekre trágyaborító akció után ment rá az elmúlt napokban a hatóság.