Elszakadt a Finnországot Németországgal összekötő optikai kábel
Egy kínai hajó horgonya téphette el a tengerfenéken futó vezetéket.
Egy kínai hajó horgonya téphette el a tengerfenéken futó vezetéket.
A jövő februári előrehozott választások előtt már nem szavaznak a kérdésről.
A német kancellár szerint azért hívta fel az orosz elnököt, hogy elmondja neki, a Nyugat nem adja fel Kijev támogatását.
A kínai e-autókra kivetett importvámok tartós bevezetése előtti utolsó negyedévben az Egyesült Királyságban több tisztán elektromos autót adtak el, mint a legnagyobb uniós gazdaságban.
A német kancellár elítélte az orosz agressziót és a tárgyalások megindítását sürgette.
A szociáldemokraták közt vannak, akik Boris Pistorius védelmi minisztert látnák szívesen kancellárjelöltként, ő azonban azt mondta: a pártnak már van jelöltje, és az Olaf Scholz.
„A tervezett beruházások olyan mélyrepülésben vannak, hogy az elképesztő” – így kommentálta a Német–Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara vezetője a friss felmérésüket. A Magyarországon dolgozó német cégek egyre jobban aggódnak a jogbiztonság miatt, de az igazi kihívást azt jelenti számukra, hogy a lakosság sehogy sem akar többet költeni, illetve hogy félelmetes tempóban nő a bérköltségük.
Az vadászgép exportját három év elteltével, utolsóként hagyta jóvá Berlin. Az összeurópai vadászgép beszerzése azután merült fel, hogy Törökországot kizárták az F-35 programból.
A rezsicsökkentéssel elaltatott passzív energiafogyasztók hazájából nézve furcsa látvány Németország, ahol az energiaszektor főszereplői között egyre nagyobb részt követelnek maguknak a hétköznapi polgárok.
A magyarországi lehallgatási botrányról ír a Süddeutsche Zeitung. A Frankfurter Allgemeine Zeitung az izraeli szurkolókat ért amszterdami atrocitásokról, illetve a Maccabi Tel Aviv–Besiktas-mérkőzés debreceni visszavágójáról ír. A Project Syndicate, a Wall Street Journal, a Financial Times és a Bloomberg az amerikai elnökválasztás utáni helyzetet elemzi. Utóbbi a német kormányválság kérdését is tárgyalja. Nemzetközi cikkválogatásunk.
A nagyobb német pártok megállapodtak: a bizalmi szavazás december 16-án, az előrehozott választások február 23-án lehet.
A rossz idő ellenére rengetegen húztak jelmezt.
Várhatóan ma jelentik be, milyen döntésre jutott a megfogyatkozott kormánykoalíció.
Továbbra is a világsajtó központi témája az amerikai elnökválasztás eredménye. Ezzel foglalkozik többek közt a Guardian, a Bloomberg és a Neue Zürcher Zeitung. Megrendült a bizalom, hogy a liberális demokrácia képes szavatolni a jólétet, írja a svájci lap. A Times szerint több tényező is korlátozza Donald Trump befolyását a világban. A szabad világ szégyellheti magát, amiért kudarcot vallott a budapesti csúcs Ukrajna támogatása ügyében, írja a Die Welt. A Tisza Párt növekvő népszerűségéről számol be a Der Standard. Az előrehozott német választás kulcsfontosságú lesz abból a szempontból, miként reagál Európa Donald Trump megválasztására, írja a Guardian egy másik cikke.
A férfit egy németországi vonaton kapták el a rendőrök. A csoport felelős azokért a támadásokért is, amelyeket Budapesten vittek véghez még 2023-ban, a kitörés napjának nevezett neonáci gyűlés idején.
White power? 30. évforduló? Búvár-oké? Gyanús intések a közös fotón a Néprajzi Múzeum tetején.
Olaf Scholz kirúgta a pénzügyminiszterét, ezzel összeomlott a német kormánykoalíció. Január közepén a kancellár bizalmi szavazást kér önmagával szemben, utána valószínűleg előrehozott választások lesznek. Kik ezek az emberek? Mi lesz addig? Kormányra kerülhet a szélsőjobb? Kinek drukkol Orbán Viktor? Válaszolunk a legfontosabb kérdésekre.
Olaf Scholz menesztette a pénzügyminisztert, mire három másik miniszter is távozott a kabinetből. A kancellár januárra bizalmi szavazást kér.
Az Ukrajnának adott katonai segítség a német bruttó hazai össztermék mindössze 0,1 százalékát teszi ki, ami elmarad a korábbi nemzetközi háborúk, például az 1991-es Öbölháború katonai kiadásaitól – írja a Kieli Világgazdasági Intézet (Kiel Institut für Weltwirtschaft – IFW Kiel) frissen publikált jelentésében. Ellenben Oroszország győzelme esetén jóval magasabb, a mostaninál akár 10-20-szor magasabb költségek terhelnék a német büdzsét a várhatóan intenzívebb fegyverkezés, a menekültek magasabb száma, valamint az Ukrajnával való gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok megszakadása miatt.