Németország listázza a bunkereit, hogy támadás esetén menedéket találjanak a polgárai
Az emberek egy telefonos alkalmazás segítségével gyorsan megtalálhatják majd a hozzájuk legközelebbi óvóhelyet.
hvg.hu
Egy esetleges fegyveres konfliktus Oroszországgal több európai államot is arra késztetett, hogy tájékoztassa és felkészítse a civil lakosságot egy támadásra.
Az európai államok vezetői egyre inkább elképzelhetőnek tartják, hogy fegyveres konfliktus tör ki Oroszország és országuk, illetve Oroszország és a NATO között. Bár a háborús pszichózis keltésében az Orbán-kormány jár élen azzal, hogy naponta vizionálja azt, hogy a NATO hibájából kitör a harmadik világháború, a kontinens többi kormánya Oroszországot teszi felelőssé a veszély növekedéséért és párbeszédet folytat polgáraival a honvédelemről.
Németországban a német belügyminisztérium közlése szerint listázzák az országban azokat a bunkereket, amelyek óvóhelyként szolgálhatnak. A minisztérium szóvivője szerint menedékként jöhetnek szóba a föld alatti pályaudvarok és parkolók, illetve különböző állami épületek és magáningatlanok is.
A bunkerekről és a szükségszállásokról digitális jegyzéket készítenek, az emberek pedig egy telefonos alkalmazással gyorsan megtalálhatják azokat. Egyúttal ösztönzik is a polgárokat, hogy pincék és garázsok átalakításával hozzanak létre óvóhelyeket az otthonaikban.
A 84 millió lakosú Németországban 579 bunker található, amelyek többnyire a második világháborúból és a hidegháború idejéből maradtak meg, és 480 ezer embernek nyújthatnak menedéket, szemben a korábbi mintegy kétezer bunkerrel.
Oroszország 2022-es ukrajnai inváziója óta egyre nagyobb az aggodalom amiatt, hogy Moszkva NATO-tagállamokat is célba vehet. Októberben a német hírszerzés vezetői arra figyelmeztettek, hogy Oroszország 2030-ra valószínűleg képes lesz támadást indítani a katonai szövetség ellen.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.