Itt az új Midjourney, meg van őrülve érte a net
Folyamatosan fejlesztik, bővítik a Midjourney képgeneráló mesterséges intelligenciát. A legújabb (alfa) változat fotorealisztikussága elvarázsolta az internet népét.
Folyamatosan fejlesztik, bővítik a Midjourney képgeneráló mesterséges intelligenciát. A legújabb (alfa) változat fotorealisztikussága elvarázsolta az internet népét.
Gyorsan készít szövegekből képeket a mesterséges intelligencia, amelybe különféle korlátokat építenek, hogy „ne értse meg”, ha bármilyen sértő tartalom feldolgozására biztatnák. Kiderült viszont, hogy nagyon könnyen kijátszhatók ezek a korlátozások.
A mesterséges intelligencia a mindennapokban már jó ideje velünk van, azonban a közelmúltban exponenciálisan, szinte egyik napról a másikra megnőtt azon területek száma, ahol alkalmazzák ezt a technológiát. Az MI jelenléte a mindennapi folyamatokban azonban sokkal több erőforrást igényelhet. Azok a vállalkozások, akik alkalmazzák vagy továbbfejlesztenék saját MI-folyamataikat, most profi segítséget kapnak a további digitális fejlődéshez.
Érdekes probléma ütötte fel a fejét minden szolgáltatásnál, mely a GPT-4-es nyelvi modellt használja – elkezdett ellustulni a technológia, amire már a fejlesztőnek is van magyarázata.
Közvetlenül nem is a mesterséges intelligencia alapú chatbot az, amelyik veszélyes dolgokat művelhet, hanem azok a nem éppen jóindulatú szereplők, akik ilyen tevékenységekre veszik rá. Erre mutat rá egy új tanulmány, amelyik hat biztonsági kockázatot azonosított a ChatGPT esetében.
Szükség van még némi finomhangolásra, így egyelőre várni kell a GPT-áruház rajtjára. Ebben nem kizárt, hogy szerepe van a cég körül az elmúlt hetekben kialakult helyzetnek is.
Figyelemre méltó eszközt alkotott meg a Synex Medical: csak az ujjbegyünket kell bedugni egy készülékbe, és az megmondja a vércukorszintünket. Ehhez pedig semmiféle szúrásra nincs szükség.
Az élet egyre több területére érkezik meg a mesterséges intelligencia, esetenként – egyelőre csak Amerikában – már a bírói döntésekbe is bevonják. De vajon elfogulatlanabb a gép, mint az ember? Vagy hasonlóan viselkedik, mert emberek tanították emberi adatokon? Mit tehet a pszichológia az MI tökéletesítésében? Ezekre a kérdésekre kereste a választ Kekecs Zoltán, az ELTE adjunktusa.
Egy olyan innovációról van szó, amelynek szerepe lehetett Sam Altman OpenAI-vezérigazgató menesztésében.
Személyes konfliktusok kellettek ahhoz, hogy kiderüljön: lehet, hogy mérföldkőhöz érkezett a mesterséges intelligencia fejlesztése. Egyesek már-már az emberiség sorskérdéseiről beszélnek, amelyek összefonódhatnak a Microsofttal és a ChatGPT-t is kifejlesztő OpenAI-jal.
A DALL-E 3 képgenerátora segítségével komoly új funkciót kapott a Microsoft Paint, melyben már parancsok útján is lehet képeket létrehozni.
Hogyan lett a Z generáció sztárja 2023-ban pont egy hamburgerező? Üzleti podcastunkban Tóth Simon, a Simon's Burger társalapítója volt vendégünk, aki arról mesélt, hogyan lehet amerikai hangulatot árulni a mai Magyarországon is, és miért állják vagy nem állja meg a helyét a „magyar Five Guys"-hasonlat.
Hónapokkal ezelőtt érhetett el áttörést a mesterséges intelligencia fejlesztésében az OpenAI. A ChatGPT mögött is álló cégnél állítólag többen meg is ijedtek attól, mire képes a szuperintelligencia.
A Reuters forrásai szerint nem sokkal Sam Altman vezérigazgató menesztése előtt az OpenAI kutatói egy levélben fordulhattak a vállalat igazgatótanácsához. Ebben egy olyan nyelvi modell veszélyeire hívhatták fel a figyelmet, mely már matematikai problémákat is meg tud oldani, és közelebb hozhatja az általános mesterséges intelligenciát (AGI).
Már az ingyenes felhasználók előtt is nyitott a ChatGPT újdonsága, mely lehetővé teszi azt, hogy szóban diskuráljunk a chatbottal – az pedig szintén hanggal válaszol. Ezt azonban egy olyan demóban mutatta be a cég, amit szinte lehetetlen nem összekapcsolni a vállalat körül kialakult zűrzavarral.