Szakértő: inkább ne áruljuk el a titkainkat a mesterséges intelligenciának

A rendszer ugyanis pontosan ezekből tanul, így titkaink is belekerülhetnek a legújabb verziókba.

  • Lengyel Miklós Lengyel Miklós
Szakértő: inkább ne áruljuk el a titkainkat a mesterséges intelligenciának

“Nagyon buta döntés lenne a ChatGPT-t beavatni a titkainkba, például arról, hogy mi a véleményünk a főnökünkről vagy mik a politikai nézeteink” - állítja Mike Wooldridge, az oxfordi egyetem professzora, aki a Guardiannek nyilatkozott.

“Sokan emberi reakciókat várnak el a mesterséges intelligenciától, de ez fölösleges várakozás: a ChatGPT-nek nincsenek érzései, nem szimpatizál senkivel és semmivel” - hangsúlyozza a professzor, aki mindenkinek a figyelmébe ajánlja, hogy a mesterséges intelligenciát nem arra találták ki, hogy valamiféle guruszerepet játsszon, hanem pont ellenkezőleg: azt válaszolja, amit az illető hallani akar.

A betáplált információkat viszont a rendszer megőrzi, és a ChatGPT fejlesztői bármikor felhasználhatják és fel is használják. Nem lehet törölni? Az oxfordi professzor szerint nem sok esélyünk lehet arra, hogy visszaszerezzük az információt a ChatGPT-től, ha már egyszer beletápláltuk a rendszerbe.

Óvatosságra int az is, hogy márciusban adatszivárgást észleltek 1,2 millió felhasználó rendszerében, emiatt Olaszországban rövid időre le is állították a ChatGPT-t. A ChatGPT anyavállalata, az OpenAI ugyanakkor azt állítja, hogy “áprilisban bevezettük a korábbi beszélgetések törlésének lehetőségét, és megígértük, hogy nem használjuk fel az eddigi információkat a további fejlesztés során.” A cég azt állítja, hogy csak 30 napig őrzi meg az információkat.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek