A lengyel Orlen is végképp levált az orosz olajról
Már a csehországi finomítójukat is máshonnan látják el.
Már a csehországi finomítójukat is máshonnan látják el.
Miközben Nagy Márton azon sopánkodik, hogy a magyarok nem itthon költik el a pénzüket, cseh és lengyel befektetők letarolták a magyar e-kereskedelmet. A két ország vállalkozói jó néhány egyéb ágazatban is betörtek a magyar piacra, míg a Fideszhez közel álló cégek a külföldi terjeszkedéssel erőlködnek.
Figyelmeztette a cseheket a Mol CR, hogy gondok lehetnek az üzemanyag szállításaival, miután december elején lejár a Csehországnak nyújtott európai uniós kivétel az orosz kőolajból készült termékek behozatalára. Az ország egyedüli kőolajfeldolgozója ugyanakkor nem aggódik.
Daniel Obajtek mint újdonsült európai parlamenti képviselő vagyonnyilatkozatából derült ki: a Bayer Construct építőcégnél igazgató havi 15 000 euróért.
Nem ilyen nyári hőségre tervezték az európai és észak-amerikai olajfinomítók többségét, a kánikula miatt már egyre gyakrabban kell lejjebb tekerni a termelésüket. A Mol hazai finomítója még bírja, ám a lengyel Orlennél a múlt héten nagyon rezgett a léc. Az USA-ban a forróság mellett az egyre szélsőségesebb trópusi viharok is veszélyeztetik a termelést. Közelít az időszak, amikor a benzin árát már nemcsak a piaci folyamatok, hanem az időjárási események is feljebb tudják nyomni.
Daniel Obajtek az oknyomozó lap szerint egy Andrássy úti luxusvillából posztolgat, kijár a Városligetbe is.
A lengyel Legfelsőbb Számvevőszék vizsgálatot indítványozott az adásvétel ügyében.
Donald Tusk kormánya már régóta el akarta távolítani pozíciójából Daniel Obajteket.
Zöld után piros-fehérre cserélődik a márkajelzés.
Az Orbán-kormány szándékosan tereli a fizetős egészségügybe az embereket. A CDU vezetője szóba állni sem hajlandó a szélsőjobboldallal. A lengyel kormány egyik csodafegyvere az ottani olajcég vezetője, aki az ellenzék szerint Putyin legnagyobb oligarchája. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Az első töltőállomást már át is adták a Krakkót és Varsót összekötő gyorsforgalmi út mellett.
A kutak közül már 79 van a cégcsoport birtokában, a maradék 64-et 2024 közepéig fokozatosan veszik majd birtokba.
Átbrandeli a Magyarországon és Szlovákiában megszerzett Lukoil-benzinkutakat a lengyel PKN Orlen. Összesen 185 kút kap új, lengyel nevet, közte 79 Lukoil.
A legnagyobb lengyel ellenzéki lap szerint politikai egyezség alapján lett a magyar Mol egy lengyel benzinkúthálózat tulajdonosa.
Az Orlen Olajipari Konszern vezetője, Daniel Obajtek is egy kistelepülés polgármestere volt, a kormánypárt kiválasztottjaként jutott pénzhez és hatalomhoz, majd Mészároshoz hasonlóan tálalta fel a vidéki sajtót a kormánynak.
A lengyel kormánypárt szerint a külföldi tulajdonban lévő független, kritikus sajtó idegen érdeket szolgál.