Hamarosan újabb offenzívát indíthatnak az oroszok Ukrajna ellen
Az ukrán hírszerzés állítja, hogy Putyin kiadta a parancsot a seregnek: márciusig el kell foglalniuk teljes Donyeck és Luhanszk megyét.
Az ukrán hírszerzés állítja, hogy Putyin kiadta a parancsot a seregnek: márciusig el kell foglalniuk teljes Donyeck és Luhanszk megyét.
Sokmillió euró értékű ingatlanvagyont halmozott már fel Ljudmila Putyina, Vlagyimir Putyin orosz államfő egykori felesége, aki manapság új, nála húsz évvel fiatalabb férje, Artur Ocseretnyij oldalán gyarapítja megtakarításait. Bár egyértelmű, hogy a pár Putyinnak köszönhetően éli vidáman az életét, az EU-nak még nem jutott eszébe szankciókkal sújtani a házaspárt.
Európa vasárnaptól új, távolabbi partnerektől szerzi be a dízelt és a további olajtermékeket, ami költségesebb lesz, felhajtja az árakat, és ez hozzánk is begyűrűzik, írják.
"Kína kész együttműködni Oroszországgal stratégiai partnerségük megvalósítása és a kapcsolatuk további fejlődésének előmozdítása érdekében."
Február 5-én élesednek ezek is, a termékek embargójával együtt.
A Fidesz is profitált a háborúból, amikor a háború-béke, élet-halál tengelyre helyezte a 2022-es országgyűlési választásokat, és nyert vele egy újabb kétharmadot. Mégsem Orbán Viktor robbantotta ki a háborút. Orbán Viktornak helyenként sikerült a legjobbat kihoznia a szomszédunkban folyó brutális háborúból, máskor pedig veszített vele, mert a legnagyobb igyekezete ellenére sem tudta megmásítani az azzal járó realitásokat a saját érdeke mentén. Az Egyesült Államokkal ugyanez a helyzet, csak a mozgástér sokkal nagyobb.
A Putyinhoz közel álló, szélsőséges magánhadsereg vezetője megsértette Ukrajna területi integritását.
14 Leopard 2-est már adtak, most előszedik a régebbi típust is.
Vasárnaptól tilos orosz eredetű olajtermékeket behozni az Európai Unióba. Akik pedig még tudnak csővezetéken orosz nyersolajat venni, azok csak megkötésekkel kereskedhetnek az abból finomított termékeikkel. Felbukkant két új ársapka is. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat a változásokról.
A kapacitásuk már az Ukrajna elleni támadásukat megelőzően is zsugorodásnak indult, viszont mostanra már az is kérdésessé vált, hogy az érvényben lévő szerződéseiket képesek-e egyáltalán teljesíteni.
A maximális tíz pontból 6,64 pontot értünk el, a listát Norvégia vezeti 9,81 ponttal.
„Nem kormányzókat, meg nem helytartókat fogadunk.”
Nem járható út elfogadni Oroszország „biztonsági igényeit”, mert azok kielégíthetetlenek. Bár Orbán Viktor együttérez a ruszki mészárossal, jól megértik egymást, de nekünk és az európai népeknek nem kell együttérezni velük. Csak küldeni a tankokat, hogy mielőbb vége legyen. Vélemény.
Konsztantin Jefremov mára elhagyta Oroszországot, azonban a háború elején még az orosz hadseregben harcolt. Állítja, hogy a háború kirobbanása után az oroszok rendkívül kegyetlenül bántak az elfogott ukránokkal.
Lokálissá kell zsugorítani a háborút – adta ki a stratégiai célt Orbán Viktor azon a héten, amikor Magyarország katonai szövetségesei megállapodtak, hogy közös felelősségvállalással küldenek támadófegyvereket az orosz erők ukrajnai kiűzésére.
Kenneth Rogoff amerikai közgazdász, a Harvardi Egyetem professzora elemezte a Novaja Gazeta európai testvérlapjának, milyen hatása van a szankcióknak Oroszországra, a Nyugatra és Kínára. Úgy gondolja, rövid távú hatást kár lenne várni ezektől, de jelentősen átalakíthatják a nagyhatalmak közötti kapcsolatokat.
Még ha Ukrajna egyes keleti területei el is vesznek Kijev számára – erre van esély –, Ukrajna viszont Oroszország számára veszett el, végleg. És Oroszország elveszített mindent, amiben a sikert a világ előtt mérte. Eközben a szemünk előtt bontakozik ki egy új európai régió, közepén az ötszáz év után diadalmasan felemelkedő Lengyelországgal. Vélemény. Szerzőnk filozófus, a Corvinus Egyetem tanára.
Nemkívánatos szervezetté nyilvánították Oroszországban a kilencmilliós olvasótáborral bíró Meduza nevű orosz független online újságot, így olvasóit akár egy megosztásért is megbüntethetik. A szerkesztőség közölte, folytatja a munkát, és hosszú „használati útmutatóban" magyarázza meg, mire vigyázzanak olvasói, ha nem akarnak bajba kerülni.
Denisz Smihal állítja: Ukrajna komolyan veszi és zéró toleranciát hirdet a korrupció ellen.
Ha a bíróság bűnösnek találja őket, nyolc évig terjedő börtönbüntetést kaphatnak.