Nukleáris fegyvert szállító hajót indított Oroszország a norvég hírszerzés szerint
A hidegháború óta nem volt hasonlóra példa.
A hidegháború óta nem volt hasonlóra példa.
A majdnem egy éve tartó ukrajnai agresszió igazolására használja a Kreml propagandája a második világháború egyik legnagyszerűbb győzelmét, az 1943. február 2-ai sztálingrádi diadalt. Nyolcvan éve a történelem legvéresebb, közel fél évig tartó csatájában valódi nácik ellen harcoltak a hazájukat védő szovjet katonák.
Az Europa Universalis 4 rajongói szerint nem szerencsés pont most egy olyan frissítést kiadni a történelmi játékhoz, ami Oroszország kelet-európai terjeszkedését tartalmazza.
A The Insider nevű portál podcastjának vendége volt a Magyarországon is jól ismert Ljudmila Ulickaja orosz író, aki egyebek között hazája elhagyásáról, a háború belföldi megítéléséről és Oroszország jövőjéről is beszélt.
Maia Sandu szerint így akarják meggátolni az ország uniós csatlakozását.
A Népszabadságnak a Magyar-Szovjet Baráti Társaság minden rezdüléséről egykoron lelkesen tudósító újságírója most a putyini Oroszország propagandáját szajkózza hasonló lelkesedéssel.
Az egy éve tartó háború dacára két nagy nemzetközi bank, az osztrák Raiffeisen és az olasz UniCredit továbbra sem vonult ki Oroszországból, ám az orosz kormány legfrissebb ötlete a pénzintézetek befektetőit is aggodalommal tölthette el.
A zsoldoshadsereg vezetője, Jevgenyij Prigozsin állítólag hat hónap szolgálatért cserébe felmentést ígért a raboknak. Úgy tudni, legalább 40-50 ezer embert soroztak be börtönökből, és külön örültek azoknak, akik gyilkosságért vagy rablásért ültek.
Az orosz-ukrán harcok Donyeck régióra és Harkivra koncentrálódnak, a Nyugat további haditámogatásokon vacillál.
A köztársasági elnök szerint Ukrajna lerohanásával Vlagyimir Putyin átlépte a Rubicont.
Korábban az ukrán vezérkari főnök arról számolt be, hogy két orosz cirkálórakéta áthaladt Moldova és Románia légterén.
Márciusra érvényes a szűkítés.
A korábban a vietnami háború alatt és a Watergate-botránnyal kapcsolatban írt cikkeiért Pulitzer-díjat kapott Seymour Hersh egy névtelen forrásra hivatkozva állítja, az amerikaiak egy tökéletesen kivitelezett akcióban norvég segítséggel robbantották fel az Oroszországból Németországba gázt szállító tengeralatti vezetékeket. A Fehér Ház szóvivője szerint ez nem igaz.
Vlagyimir Putyin elnök nemrég aláírta azt a törvényt, amely betiltja az „LMBTQ-propagandát” Oroszországban. A jogszabály tiltja az úgynevezett „nem hagyományos értékek” hirdetését. A változás már számos könyvet és filmet érintett. A Deutsche Welle stábja Moszkvában erről, és a tilalom többi gyakorlati hatásáról forgatott.
Egyre fontosabb szerep jut a kelet-ukrajnai frontokon az orosz törvényeket is megsértő módon működő zsoldoshadseregnek, a Wagner-csoportnak. Fegyveresei a világ sok pontján, például Afrikában is jelen vannak, leginkább ott, ahol sok a lerabolható arany- és gyémántbánya.
Újraosztják az orosz gazdaságot, melyet Putyin Ukrajna elleni agressziója miatt tömegesen hagytak el a nyugati cégek.
Ukrajna megtámadása után az Oroszországban működő nyugati multik nagy része bejelentette kivonulását. Ám sokan csak visszafogták ottani tevékenységüket, a teljesen kivonultak közt pedig akad, aki hagyott magának kiskaput a visszatérésre.
A határt szinte teljes hosszában kamerák figyelik majd.
Az Európai Parlament által meghallgatott az orosz ellenzékiek szerint sok, a háború elől menekülő orosz Európába érve rendkívül nagy nehézségekkel szembesül, mégis fontosnak tartják az Oroszország elleni szankciókat, és bíznak abban, hogy hazájuk egyszer demokratikus lehet.
Ha odautazik, akkor az Európai Parlament rendkívüli ülésén is felszólalhat az ukrán elnök.