Oroszország óva intette Svédországot és Finnországot, hogy csatlakozzon a NATO-hoz
Nyáron csatlakozhat a két ország a NATO-hoz. A Kreml szerint a bővítés nem biztosítaná a békét Európának.
Nyáron csatlakozhat a két ország a NATO-hoz. A Kreml szerint a bővítés nem biztosítaná a békét Európának.
Hazug ürüggyel támadta meg 1939-ben a Szovjetunió Finnországot, és mint a mostani háborúban az ukránok, a túlerővel szemben a finnek is jó ideig tartották magukat. Végül megadásra kényszerültek, az ország tizedét elveszítették, és rájuk erőltették a semlegességet. Mindez Ukrajnával is előfordulhat.
Oroszország az energiaexportjából él, ezért Moszkva számára létfontosságú, hogy új partnereket találjon, de ez nem lesz könnyű – állítják a szakértők, akik a közszolgálati Deutsche Wellének nyilatkoztak.
A The Times szerint a finnek júniusban nyújtják be a kérelmüket.
Az ukrán elnök szerint Oroszország nem képes elismerni Ukrajna-politikájának hibáit. A Világbank becslése szerint az ukrán gazdaság 45 százalékkal eshet vissza. Kövesse itt a háborúhoz kapcsolódó híreket.
Boris Kollár Magyarországról érkező fenyegetésről beszélt.
A vasútállomáson, amit rakétacsapás ért, legalább négyezer civil tartózkodott kimenekítésre várva.
A Hír TV-ben megszólaló kormányközeli szakértő ezúttal a háborúval kapcsolatban fejtette ki gondolatait.
Az ukrán főügyész szerint már ötszáz háborús bűnöst sikerült azonosítaniuk.
Az ukrán elnök szerint minél erősebben védik országukat, annál jobb pozícióból tárgyalhatnak a megszálló oroszok ellen.
Ukrajna energiaügyi minisztere szerint az orosz katonák szükségtelenül magas radioaktív sugárzásnak tették ki magukat Csernobil elfoglalásakor.
Műholdképek szerint páncélozott járművekből és tüzérségi teherautókból áll.
Vannak, akik az ukrajnai háború elől, mások hazájuk autoriter politikai rendszere elől menekülnek, ami azonban biztos: Mexikóból orosz és ukrán menedékkérők is próbálnak a szomszédos Egyesült Államokba jutni. Az egyiknek sikerül, a másiknak nem. A Deutsche Welle helyszíni riportja.
Az Örkény Színház amúgy is dermesztő Secondhand – alcíme szerint Szovjetűdök – előadását a napjaink „történelmét író események még lidércesebbé alakították. Szinte minden szó, minden jelenetfutam aktuálpolitikai értelmezést kapott
"A politika az irodalmi életbe különösebben nem szólt bele, az államhoz közel álló óriáskiadók is megjelentethettek keményen rendszerkritikus könyveket" - mondja M. Nagy Miklós műfordító az orosz irodalom korábbi helyzetéről, ám hozzáteszi, az orosz irodalom szereplőinek egy része már "lecsatlakozott" a putyini rendszer mellé, míg mások, érezve a helyzet keményedését, fizikailag is kivonultak az oroszországi kulturális térből.
Régóta az orosz elnök és rendszere bírálói azok az írók, akiket egyebek közt pornográfiával és belső ürességgel vádol a putyini propaganda. Ezek a művészek Magyarországon is szinte teljes életművükkel vannak jelen.