Ukrajnába látogat az amerikai külügyminiszter
Antony Blinken Kijevben tárgyal a jövő héten.
A Kreml szóvivője egyelőre nem konkretizálta, hogy pontosan mivel készülnének a két országgal szemben.
Szörnyű csontváznak nevezte magát az orosz ellenzéki politikus, akinek büntetését helybenhagyták egy rágalmazási ügyben. Az is kiderült, hogy új büntetőeljárás indult ellene.
Csütörtökön szavaz az Európai Parlament egy újabb, Oroszországot elítélő határozatról.
A Kaspersky Lab még 2019-ben panaszolta be az Apple-t az orosz versenyhivatalnál, a szervezet most hozta meg az ügyben a döntését.
Múlt pénteken Lettország, Litvánia és Észtország is kiutasított összesen négy orosz diplomatát. A litván külügyminiszter szerint kevesebb orosz kém kéne az EU-ba.
Az országban a járvány harmadik hulláma éppen tetőzik.
A külföldi merényletek és az ellenzékiek elleni hazai akciók mögött orosz titkosszolgálati ügynököket sejtenek a tényfeltáró újságírók.
A Twitteren könnyű belefutni leegyszerűsítő válaszokra, de a minszki orosz nagykövetség üzenetének stílusa eddig nem volt jellemző diplomáciai körökben.
A teljes visegrádi csoport, így Magyarország is kiállt Csehország mellett az orosz kémbotrányban.
Véget vetett a több mint három hete kezdett éhségsztrájknak Alekszej Navalnij. A börtöntáborban fogva tartott ellenzéki az után döntött így, hogy orvosai megvizsgálhatták.
A fenyegetés folyamatos fenntartásával zsarolhatják az oroszok Ukrajnát és szövetségeseit – erről beszélt Sz. Bíró Zoltán a hvg360-nak. A szakértő szerint ugyanakkor Oroszországnak sem volt érdeke egy háború a szomszédos országgal. A történész úgy látja: a Navalnij-botrány után Putyin hiába sérült erkölcsileg, a rezsim továbbra is stabil lábakon áll.