The Times-kommentár: Erdogan nyitni igyekszik a NATO felé és távolodik Putyintól
Hirtelen úgy néz ki, hogy Törökország jobban érti a világot, írja a brit lap elemzője.
Hirtelen úgy néz ki, hogy Törökország jobban érti a világot, írja a brit lap elemzője.
Ukrajna tagsága sosem volt realitás, cserébe komoly garanciákat kapott arra, hogy nem marad egyedül Oroszország ellen. A vilniusi találkozó legnagyobb győztese mégsem Kijev, hanem a NATO maga – közéleti podcastunkban Tálas Péterrel, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének vezetőjével értékeltük a NATO-csúcsot.
Arról nem tudni semmit, hogy hosszú távon a banknak mi a terve az épülettel.
Az osztrákok tavaly február óta többet költöttek orosz gázra, mint amennyi segélyt Ukrajnának folyósítottak.
Az orosz statisztikai hivatal azt közölte, hogy júniusban az éves infláció 3,2 százalékra emelkedett a májusi 2,5 százalékról.
A jobboldali és baloldali jelző használata fölöttébb ártalmas, mert mindkettő átfogja a demokrácia híveit és ellenségeit, márpedig a fő törésvonal ezek között van, írja szerzőnk, és megoldást is kínál erre a problémára. Vélemény.
A szélsőséges kijelentéseiről ismert Aleksandar Vulin korábban belügyminiszter és védelmi miniszter is volt, ám Washington szerint kapcsolatokat ápol a nemzetközi szervezett bűnözéssel, kábítószer-kereskedelemmel és fegyverkereskedelem elősegítésével vádolják, valamint azzal, hogy tevékenységével aláássa a Nyugat-Balkán stabilitását, amiből végső soron Moszkva profitál.
Magyarország a maga külön álláspontjával muníciót szolgáltat az orosz állami propagandának, írja a az EUobserveren Mihail Komin, az észtországi emigrációba kényszerített Novaja Gazeta volt újságírója.
Műanyag zacskóba csomagolva vitte magával a személyes tárgyait, egy pár sportcipőt, 300 eurónyi készpénzt, törölközőt, valamint egy zenelejátszót.
A Wagner vezetője és Oroszoroszág elnöke június 29-én találkoztak egymással Moszkvában.
Tizenöt hónap alatt háromszor annyi orosz katona halt meg Ukrajnában, mint a szovjet csapatok 10 éves afganisztáni háborúja alatt.
A belarusz sportoló szerint viszont csak részegek voltak, a legtöbben nem is tudták, hogy mit is fütyülnek.
Az USA kazettás bombákat ad Ukrajnának, ezeket azonban az ENSZ 2008-ban betiltotta, Nagy-Britannia pedig ellenzi, hogy bárki is bevesse őket.
„Ma mindnyájunkat szabadságra küldtek augusztus elejéig. Sok teljesítendő feladatunk van. Jevgenyij Viktorovics (Prigozsin) úgy döntött, hogy mindenkinek pihennie kell” – mondta a Lotus ragadványnéven ismert Jelizarov Tyimofej Jermakov újságírónak a több blogger Telegram-csatornáján megjelent interjúban. Hozzátette, hogy a szabadságolásról a Wagner „parancsnoki tanácsa” döntött.
A baleset a csapajevszki Promszintez gyárban történt, többen meg is sérültek.
Az Ukrajnának adományozott brit fegyverek része az a Storm Shadow rakéta is, ami most – nem tudni, pontosan hogyan – orosz kézre került. Bár megsérült, de így is értékes információkat nyerhetnek ki belőle az oroszok.
A látogatásról szóló PestiScrácok-cikkben szóba kerül '56 is, hiszen "a megszállók között nagy számban voltak ukrán katonák is".
Állítólag titkos tárgyalásokat folytattak korábbi amerikai vezető külügyi illetékesek a Kreml megbízottjaival Ukrajnáról. A Biden-kormányzat szerint ők nem adtak erre felhatalmazást.
Háborús bűnökről csak a háború után beszélhetünk? Jó. Akkor beszéljünk a béke idején elkövetett bűnökről. Vélemény.
A Putyinhoz közel álló orosz sajtó megkezdhette a puccsot szervező magánhadsereg-vezető lejáratását, ennek részeként mutatták meg a felvételeket, amiket Jevgenyij Prigozsin otthonának átkutatása közben készítettek.