Sztrájk helyett az állami vezetők bölcs döntéséért imádkoznak egy makói iskolában
A makói iskola ugyan nem vesz részt a szerdai pedagógussztrájkban, viszont a tantestület azért imádkozik majd, hogy a vitás kérdésekben békés megegyezés szülessen.
A makói iskola ugyan nem vesz részt a szerdai pedagógussztrájkban, viszont a tantestület azért imádkozik majd, hogy a vitás kérdésekben békés megegyezés szülessen.
Galló Istvánné a Magyar Időknek adott interjújában többek között arról beszélt, a követelések kapcsán csomagban gondolkodnak, de a PSZ kongresszusának kell eldöntenie, hogy miből engedhetnek.
Az LMP, az Együtt és a PM is közölte, hogy támogatják a pedagógusok sztrájkkezdeményezését.
Palkovics László a PSZ bejelentése után azt mondta, folytatják a tárgyalásokat a sztrájk feltételeiről, de azt nem tudja, hogy ezek révén elkerülhető-e a sztrájk. Őszerinte egyébként közeledtek az álláspontok egymáshoz.
Türelemre int a Pedagógusok Szakszervezete elnöke, aki szerint nagy a nyomás a szakszervezeten, hogy minél előbb végigverjék a kormányon a 25 pontos követeléscsomagot. Pukliék március 30-ra tervezett akcójáról a szakszervezetet vezető Gallóné azt mondta, mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy részt vesz-e az egy órás sztrájkban.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki kormányinfóján azt mondta, a balkáni országok határvédelme, vagyis a határzár állítja meg az illegális bevándorlást, nem pedig az EU-török megállapodás, de a román-magyar határra egyelőre nem épül kerítés. Ukrajna vízumliberalizációhoz fog jutni, jelentette be a miniszter. Lesz új uniós pályázatértékelői rendszer és járási konzultáció is. Lázár politikusként nem veszi komolyan a Teleki Blanka Gimnázium igazgatóját. Május elején jöhet az új költségvetés.
Újabb fogást próbált találni a kormánypárti média a pedagógustiltakozások szervezőin, ezúttal a Pedagógusok Szakszervezetéről állította azt, hogy jogellenesen végezhet adatgyűjtést a tanárok sztrájkhajlandóságáról. Ezzel azonban Péterfalvi Attila adatvédelmi hatósági elnök szerint minden rendben van.
Valószínűleg az elmúlt hetek közoktatásügyi forrongásának pillanatnyi csúcspontja lesz a szombati tiltakozás a Parlamentnél, a Kossuth téren, már csak azért is, mert a minisztérium és a Pedagógusok Szakszervezete vezette sztrájkbizottság legutóbbi, pénteki tárgyalásán nem közeledtek az álláspontok. Az előjelek amúgy sem azt mutatták, hogy a kormányzat meghátrál, és a tiltakozó tüntetés örömünneppé válhat.
Egy miskolci gimnázium tantestülete dühös nyílt levelet tett közzé a közoktatás állapotáról. Hiába juttatták el korábban észrevételeiket az oktatásirányítókhoz, semmiféle választ nem kaptak.